Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe, to świetny sposób na prowadzenie księgowości. Samodzielne prowadzenie księgowości może się wydać zbyt trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania. Zatrudnienie księgowego we firmie nie zawsze się opłaca, a często przerasta możliwości finansowe przedsiębiorstwa. Dlatego warto zlecić swoją księgowość na zewnątrz, czyli do biura rachunkowego. biuro rachunkowe Lilla Podlaska

Biura podatkowe

Warto zwrócić uwagę też na biuro podatkowe. Biuro podatkowe doradzi w sprawie optymalizacji podatków, wytłumaczy i obliczy podatki w zakresie VAT, PIT i CIT. Przeprowadzi audyt podatkowy we firmie, doradzi w sprawie cen transferowych, pomoże w interpretacji podatkowej oraz w kontaktach z urzędem skarbowym. Biuro rachunkowe może być połączone z biurem podatkowym, wówczas w jednym miejscu firma uzyskuje kompleksową obsługę firmy.

księgowość
Do standardowych obowiązków biura rachunkowego należy ewidencja operacji gospodarczych, prowadzenie księgi rozchodów i przychodów, prowadzenie pełnej księgowości, rejestry VAT, obliczanie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, prowadzenie spraw kadrowo-płacowych, tworzenie sprawozdania finansowego, tworzenie zasad polityki rachunkowości, regulaminu pracy i wielu innych.

Księgi handlowe

Księgi handlowe, to inaczej pełna księgowość. Obejmuje ona osoby fizyczne i spółki, których łączne przychody w poprzednim roku obrotowym wyniosły więcej niż równowartość 2 000 000 euro w przeliczeniu na polskie złote.

biuro rachunkowe Lilla Podlaska w Mielcu

Pełna księgowość to mnóstwo dodatkowych obowiązków dla przedsiębiorców, dlatego dobrze zlecić prowadzenie ich profesjonalistom. Nowe obowiązki to na przykład: utworzenie polityki rachunkowości, wybór metody wyceny aktywów i pasywów, określenie roku obrotowego i okresów sprawozdawczych, ustalenie planu kont, prowadzenie kont głównych i pomocniczych, sporządzanie sprawozdań oraz wiele innych.
Dobre jakościowo biuro rachunkowe będzie służyło zawsze poradą, pomoże podjąć decyzje finansowe, zajmie się profesjonalnie rachunkowością finansową oraz sprawami kadrowymi i podatkowymi, a do tego doradzi w sprawach rachunkowości zarządczej.

Dodaj komentarz