Dlaczego warto modernizować stare windy?

Windy osobowe

Nowoczesne i sprawne windy są gwarancją komfortu i bezpieczeństwa dla osób, które mieszkają w blokach lub hotelach. Stare egzemplarze wind, często bardziej odstraszają, niż zachęcają do skorzystania z nich, a dodatkowo mogą przysparzać mnóstwa problemów właścicielowi obiektu, w którym pracuje winda. Na szczęście istnieje możliwość przeprowadzania modernizacji starych wind, dzięki której nabierają one świeżego wyglądu, a do tego zaczynają ponownie działać bezawaryjnie. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, dlaczego warto modernizować stare windy i opowiemy, z czym to się wiąże.

Jak powinna wyglądać winda w obecnych czasach?

Winda, która spełnia dzisiejsze standardy, musi charakteryzować się przede wszystkim niezawodnościom. Windy, które cały czas napotykają problemy techniczne, są bowiem problemem zarówno dla użytkowników, jak i również dla właściciela obiektu. Oprócz tego nowoczesne windy muszą posiadać odpowiednie wykończenie, które będzie zachęcało użytkowników do skorzystania z przejazdu windą. Stare windy często wyglądają obskurnie, dlatego użytkownicy wolą chodzić po schodach, a tak przecież nie powinno być. Nowoczesna winda musi być więc przede wszystkim wygodna i bezpieczna, dlatego warto zainwestować w zmodernizowanie starej windy.

Co wchodzi w skład modernizacji windy?

Zanim zdecydujesz się na zmodernizowanie windy w swoim obiekcie, musisz wiedzieć, że jest to dość skomplikowana logistycznie operacja, która połączona jest z dużymi utrudnieniami dla użytkowników danego miejsca. Jeżeli już jednak decydujemy się na modernizację, to warto to zrobić w pełnym wymiarze, by za jakiś czas znów nie musieć pakować się w remont. Modernizacji windy można poddać zarówno windy osobowe, windy gastronomiczne oraz windy towarowe. Podczas takiej pełnowymiarowej modernizacji, wymieniane są w pierwszej kolejności podzespoły, które ulegają zniszczeniu podczas eksploatacji windy. Nowe podzespoły w windzie są gwarancją większego bezpieczeństwa oraz niezawodności. Wymieniane są przede wszystkim takie elementy jak zespół napędowy, aparatura sterująca, dźwig oraz elementy wnętrza kabiny. Po zmodernizowaniu windy, na bazie nowych podzespołów, można liczyć na to, że będzie ona zużywała aż o 50 procent mniej energii.

Windy osobowe

Jakie korzyści płyną po zmodernizowaniu starej windy

Zmodernizowana winda, generuje korzyści zarówno dla użytkowników, jak i właścicieli obiekty. Wyremontowana winda podnosi przede wszystkim status naszego obiektu, który nie będzie już kojarzony z zaniedbanym transportem pionowym. Oprócz tego zamontowanie nowych podzespołów wiąże się z tym, że rzadziej trzeba będzie przeprowadzać ewentualnie naprawy. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, nowoczesne windy pobierają mniej energii, a więc mniej będzie kosztowało ich utrzymanie. Ostatnia korzyść, jaka płynie ze zmodernizowania windy, to większa odporność na zniszczenia, dzięki zastosowaniu nowych i bardziej wytrzymałych materiałów.

Kto modernizuje stare windy?

Modernizacją starych wind zajmuje się większość serwisów wind. Jedną z takich firm jest Komodo, mieszcząca się przy ul. Złotno 41 w Łodzi (Tel: +48 530 070 220). Oferta firmy dostępna jest na stronie: https://www.komodo-windy.pl/oferta/windy/windy-towarowe, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje na temat wind towarowych. Inne rodzaje wind dostępne są w pozostałych zakładkach na stronie internetowej firmy.

Comments are closed.