Dlaczego warto pozbyć się starego samochodu?

Skup aut za gotówkę w Ciechanowie - MakTech

Własny samochód to komfort podróżowania w dowolne miejsce, szybkich dojazdów do pracy i sprawnych zakupów. Niestety, upływ czasu bywa nieubłagany i odbija się na wyglądzie zewnętrznym i stanie technicznym naszego samochodu. Ciągłe naprawy mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Często nawet zdarza się, że przewyższają one realną wartość rynkową samochodu, choć znalezienie potencjalnego kupca na stare auto graniczy niemalże z cudem. W pewnym momencie z pewnością pojawia się dylemat czy pojazd nadaje się jeszcze w ogóle do sprzedaży, czy też lepiej go zezłomować. W drugim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do firmy, zajmującej się złomowaniem leciwych aut. Nie zawsze jest to łatwa decyzja, zwłaszcza, że samochód bardzo często towarzyszy nam w ważnych momentach, a sentyment i przyzwyczajenie mogą powodować odwlekanie jej w czasie. Warto jednak zadziałać szybko, gdyż prędzej czy później moment definitywnego rozstania z ulubionym autem i tak nadejdzie.

Skup aut za gotówkę w Ciechanowie - MakTech

Dlaczego nie warto przetrzymywać starego samochodu?

Samochód z biegiem czasu zużywa się i przestaje spełniać swoje zadanie. Ciągłe awarie generują coraz to większe straty finansowe, a nieprzewidywalność mechanizmów rodzi obawy co do dalszych, a nawet bliższych podróży. Co zrobić w sytuacji, gdy naprawa każdej kolejnej usterki zaczyna przewyższać rzeczywistą wartość samochodu? Naprzeciw takim problemom wychodzi skup aut za gotówkę Mak Tech, skupujący samochody sprawne i uszkodzone oraz te z przeznaczeniem na kasację i złom. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na samochodzie jeszcze nieco zarobić, gdy inwestowanie w jego naprawy staje się już po prostu nieopłacalne.

Kiedy sprzedawać, a kiedy złomować samochód?

Kasacja aut jest najlepszym rozwiązaniem, gdy samochód nie jest już w stanie powrócić na drogi. Sprzedaż auta ma sens, gdy pojazd jest w pełni sprawny, a jego rocznik zachęca do zakupu. Starty, wyeksploatowany i zniszczony samochód bardzo ciężko sprzedać, a jego wartość rynkowa z reguły niewiele przekracza cenę, jaką oferują popularne złomy. Kasacja auta pozwoli zaoszczędzić czas, potrzebny na zredagowanie ogłoszeń i oczekiwanie na klienta oraz pieniądze, jakie trzeba włożyć w przygotowanie pojazdu do sprzedaży.

Skup aut Ciechanów - MakTech

Sprzedaż auta na części

Decydując się na samodzielną sprzedaż auta należy wiedzieć, że rozbiórka samochodu na własną rękę jest w naszym kraju nielegalna, zabroniona odpowiednimi zapisami prawa. Tego typu czynności mogą podejmować wyłącznie firmy, które posiadają odpowiednie uprawnienia. Nigdy nie należy więc rozbierać samochodu na części, by sprzedać je z zyskiem potencjalnym kupcom. Kiepskim pomysłem jest także porzucenie auta po zdjęciu z niego tablic rejestracyjnych. Właściciel pojazdu naraża się wówczas na poważne koszty, związane z holowaniem oraz karę za brak ważności polisy, nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Dlatego też, zamiast poszukiwać nielegalnych, a zarazem nierentownych rozwiązań, lepiej zdobyć nieco gotówki, korzystając z usług legalnie działających i posiadających grono zadowolonych klientów auto skupów.

Comments are closed.