„Dzwoń” – ale co dalej? Jak się zachować w przypadku kolizji na drodze?

Autolawetqa Wrocław - Pomoc Drogowa 24H Dariusz Kohl

Zapewne niemalże wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu stał się współcześnie własny, w pełni sprawny samochód. To właśnie dzięki niemu możemy pokonywać sprawnie kolejne kilometry w drodze do pracy, przyśpieszyć codzienne zakupy i dojechać w każde miejsce, które zaplanujemy sobie w napiętym harmonogramie. Niestety, samochody z biegiem lat psują się, a wypadki na drodze zdarzają się niezależnie od umiejętności i stażu za kierownicą. Choć niewielkie usterki usunąć można już na miejscu zdarzenia, większe awarie czy stłuczki wymagają zazwyczaj przetransportowania pojazdu do miejsca, w którym może on zostać naprawiony. Jakie kroki podjąć, gdy nasz samochód nie jest w stanie samodzielnie dojechać do warsztatu? Najlepiej skorzystać wówczas z holowania auta lub też z wynajmu lawety czy autolawety, która dowiezie bezpiecznie samochód pod wskazany adres.

Holowanie Wrocław

Na czym polega holowanie samochodu?

Holowanie samochodu to sytuacja, w której sprawny pojazd ciągnie za sobą uszkodzony samochód. Jest to możliwe dzięki umieszczonej między nimi lince holowniczej. Jej długość powinna wahać się w granicach od 4 do 6 metrów. Należy pamiętać również o oznaczeniu holowanego pojazdu trójkątem ostrzegawczym, który stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdego samochodu.

Jak holować samochód?

Holując uszkodzony samochód zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Oprócz oznakowania niesprawnego pojazdu trójkątem ostrzegawczym, warto również upewnić się, czy lina została umocowana do haków holowniczych. W przeciwnym wypadku dojść może do jeszcze większego uszkodzenia, które spowoduje powstanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Tego rodzaju niebezpieczeństwo niesie ze sobą również włączanie świateł awaryjnych w holowanym pojeździe. Na polskich drogach sytuacja ta zdarza się bardzo często, choć tego rodzaju działania wprowadzają w dezorientację innych kierowców i skutecznie maskują manewry, wykonywane przez oba pojazdy.

Pomoc Drogowa 24H - holowanie pojazdu, laweta, autolaweta Wrocław

Kiedy warto skorzystać z pomocy lawety?

Lawetę warto wezwać wtedy, gdy holowanie pojazdu przestaje być możliwe. Sytuacja taka ma miejsce wówczas, gdy poważne uszkodzenia mogą wpłynąć na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podejmując taką decyzję, warto zastanowić się, czy możliwość uruchomienia pojazdu jest realnym wyznacznikiem jego sprawności. Dzięki lawecie możliwe jest bezpieczne przetransportowanie uszkodzonego samochodu do miejsca napraw lub na najbliższy parking, gdzie spokojnie można poczekać na fachową pomoc.

Tego rodzaju usługi we Wrocławiu czy na autostradzie A4 przez 24 godziny na dobę świadczy Pomoc Drogowa Wrocław Dariusz Kohl. To właśnie tutaj warto zgłosić się, poszukując profesjonalnych rozwiązań i szybkiego działania podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Kiedy wezwać autolawetę?

Autolawetę warto wezwać, gdy transportu wymaga ciężki pojazd lub maszyna. Posiada ona platformę, dzięki której ryzyko uszkodzeń czy zarysowań tego typu pojazdów zostaje sprowadzona do absolutnego minimum. Dodatkowe koła zwiększają przyczepność i możliwości autolawety, która transportuje uszkodzone maszyny bezpiecznie i stabilnie do miejsca, wskazanego przez ich właściciela.

Comments are closed.