Idealna wiązanka na ślub, czyli jaka?

oprawa kwiatowa

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. W trakcie tego niesamotnego wydarzenia każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie. Nawet na pierwszy rzut oka taki nieznaczący element, jak wiązanki ślubne mają duży wpływ na całe wydarzenie. Wybranie odpowiednich kwiatów na tę okazję może okazać się dość problematyczne. Na szczęście z pomocą przychodzą sprawdzone już porady, dzięki którym skomponowanie wiązanki na ślub stanie się łatwiejsze. W tym artykule postaramy się właśnie przedstawić kilka przydatnych porad w tej kwestii.

Jakie kwiaty na wiązankę ślubną wybrać?

W kwestii tego, jakie kwiaty będą idealne na wiązankę ślubną, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ okazuje się, że niewszystkie gatunki kwiatów są dostępne przez cały rok. Oznacza to więc, że najlepiej jest dostosować gatunek kwiatów na wiązankę do obecnie panującej pory roku. A więc na wiosnę, kiedy to cała natura budzi się do życia, najlepiej jest wybierać takie kwiaty jak tulipany, anemony, hiacynty oraz jaskry. Każdy z tych kwiatów idealnie nada się na wiązankę ślubną, a dodatkowo można ją wzbogacić o gałązki magnolii. Na lato eksperci polecają takie kwiaty jak hortensje, lewkonie, eustomie oraz piwonie. Zachwycają one bowiem swoimi barwami i niepowtarzalnymi zapachami. Jesień, to natomiast czas, kiedy natura przygotowuje się do zimy, dlatego kwiaty z tego okresu można spotkać w niesamowitych barwach. Szczególnie polecane są słoneczniki, wrzosy, cynie, astry oraz alstromeria. Na zimowy ślub natomiast najlepiej nadają się takie kwiaty jak tulipany, anemony, jaskier oraz bawełna.

Jakie wiązanki są obecnie modne?

Wśród kwiatów na ślub, panują oczywiście pewne trendy, o których warto pamiętać. Obecnie bardzo popularne są wiązanki o luźnych formach, które swoim kształtem nie starają się nawiązywać do kuli. Ciekawym rozwiązaniem są również bukiety składające się z samej zieleni. Jeżeli szukasz kwiaciarni, która przygotuje modną wiązankę, godna polecenia jest Kwiaciarnia Łąki Pąki (https://www.starterfirm.pl/katalog/28-uslugi/3607-laki-paki-kwiaciarnia-lukow), która od wielu lat realizuje zamówienia dla przyszłych Panien Młodych na oryginalne ślubne bukiety. Z pomocą pracujących tam osób, z pewnością uda ci się skomponować nieszablonową kompozycję kwiatową.

dekoracja kościoła

Czego unikać komponując wiązankę ślubną?

Przygotowując wiązankę ślubną, trzeba również pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim unika się kwiatów, które charakteryzują się zbyt intensywnym zapachem. Tak intensywny zapach, jaki ma lilia lub hiacynt, może działać bowiem drażniąco. Kolejna ważna sprawa, to by unikać kwiatów, które mogą barwić. Okazuje się, że niektóre kwiaty są barwione sztucznie, co mogłoby doprowadzić, do tego, że ręce lub suknia panny młodej by się ubrudziła. Ostatnia ważna rzecz, o której warto pamiętać to, aby nie łączyć niektórych gatunków ze sobą, które mogą negatywnie na siebie wpływać. Przykładowo narcyz oraz hiacynt szkodzą sobie za pomocą śluzu z łodyg.

Comments are closed.