Ile płacą za stare samochody w skupie aut?

skup aut za gotówkę Środa Wielkopolska

Decydując się na zakup nowego samochodu lub w przypadku, gdy naprawa obecnego pojazdu okazuje się nieopłacalna, zadajemy sobie często pytanie, czy opłacalna jest jego sprzedaż w skupie aut? W wielu przypadkach zdecydowanie tak. Wszystko zależy oczywiście od marki, rocznika oraz od właściwego stanu technicznego i wizualnego pojazdu.

Czy skupy aut oferują korzystne ceny?

Gdy wybierzesz sprzedaż samochodu w skupie, musisz pamiętać, by pojazd był kompletny. Warto posiadać również wszystkie istotne dokumenty, które zostaną przekazane kolejnemu nabywcy. Samochody w dobrym stanie technicznym oraz wizualnym zawsze wyceniane są lepiej, niż te posiadające znaczące wady, gdyż skup w takich przypadkach musi odliczyć od ceny właściwej koszty związane z ewentualnymi naprawami. Sam skup to szybki proces — w punktach takich jak Zasada Skup aut Poznań przy ul. Sikorskiego 42/13 (Tel: 608 559 292), którego oferta dostępna jest na stronie: https://zasada24.pl/, bez problemu sprzedasz samochód niemalże każdej marki. Co ważne, po udanej transakcji, pieniądze możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. W większości przypadków gotówkę otrzymuje się „do ręki”, niektóre skupy aut oferują również przelewy na konto.

skup samochodów Środa Wielkopolska

Jaki auto skup wybrać?

Wśród wielu tego typu miejsc na mapie Polski, warto oczywiście wybrać punkt oferujący najlepszą cenę. Oczywiście, na jej finalny kształt ma wpływ wiele czynników, które zostały już wcześniej wymienione, są to oczywiście takie kwestie jak marka, rocznik i stan techniczny. Musisz pamiętać jednak, że każdy auto skup prowadzi również swoją politykę biznesową, z której wynikają główne rozbieżności pomiędzy innymi, konkurencyjnymi miejscami. W sieci bez problemu znajdziemy również specjalne przeliczniki, dzięki którym bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie oszacować wartość swojego pojazdu. Przykładem tego jest strona: https://zasada24.pl/srem_i_okolica-15-p-1.html, gdzie wygodnie zgłosimy swoje auto do sprzadaży.

Auto skup czy sprzedaż na własną rękę?

W tym przypadku nie ma jednej właściwej odpowiedzi, są jednak kwestie, które warto rozważyć przed sprzedażą pojazdu na własną rękę. Jest to oczywiście w wielu przypadkach proces czasochłonny, który nie zawsze kończy się powodzeniem. Niestety, wielu klientów, którzy przyjeżdżają na oględziny naszego samochodu, wyszukują nawet najdrobniejsze mankamenty, w celu obniżenia ceny. Często sprzedaż tego typu trwa nawet kilka miesięcy, a dobra promocja ogłoszenia w sieci niesie za sobą również wydatki. W przypadku auto skupu właściwa wycena pojazdu oraz jego sprzedaż, i co najważniejsze, otrzymanie pieniędzy, to kwestia zaledwie kilku godzin.

Podsumowanie

Skup aut to niemalże stuprocentowa pewność sprzedaży samochodu — bez dodatkowych formalności, z szybką wypłatą gotówki. Korzystając z usług punktu skupu, masz pewność, że kwota oferowana za odkupienie Twojego pojazdu jest adekwatna, w stosunku do jego faktycznego stanu technicznego. Jeśli zależy Ci na szybkości transakcji, bez indywidualnego wysiłku w proces odsprzedażowy, to skup aut używanych jest miejscem idealnym dla Ciebie.

2 komentarze

  1. Sebastain W. pisze:

    W zeszłym roku sprzedałem samochód osobie prywatnej. Pamiętam, że wykończyło mnie to psychicznie. Ciągłe negocjowanie, szukanie wad, problemy z dopięciem formalności. Straciłem na to mnóstwo czasu i nerwów. Żałuję, że nie skorzystałem wtedy z możliwości sprzedaży samochodu w skupie aut. Następny pojazd z pewnością sprzedam już tam.

  2. Adam pisze:

    Tak jak jest tutaj wspomniane, faktycznie sprawne technicznie samochody są lepiej wyceniane, ale warto pamiętać o tym, że skupy aut kupują też samochody z różnymi usterkami! To, że jakieś auto nie jest w stu procentach sprawne, nie znaczy, że nie ma szans na sprzedanie go. Warto sobie poczytać jakie pojazdy skupuje konkretny skup, bo możemy się miło zaskoczyć. W tym na przykład https://zasada24.pl/#skupujemy-pojazdy piszą, że skupują uszkodzone samochody, niezależnie od stopnia ich uszkodzenia! Także nie musimy od razu złomować samochodu, kiedy jest po wypadku, bo jest inne wyjście!

Dodaj komentarz