Jak odnowić stare meble? – Sprawdzone sposoby

renowacja mebli drewnianych warszawa

Stare meble bez wątpienia mają niepowtarzalny klimat. Niestety większość wiekowych mebli jest obecnie w nie najlepszym stanie, co wynika oczywiście z upływu czasu. Wiele osób, które takie meble posiada, wymienia je na nowsze, jednak ciekawą alternatywą dla tego rozwiązania może okazać się odnowienie starych mebli. Nie jest to trudne, a otrzymany efekt może naprawdę zaskoczyć niejedną osobę. W tym artykule postaramy się przedstawić sprawdzone sposoby na odnawiane starych mebli.

Malowanie mebli farbami kredowymi

Najprostszym sposobem na odnowienie starego mebla, jest pomalowanie go na nowo. Matowa farba kredowa do mebli, może okazać się najlepszym rozwiązaniem w momencie, gdy chcemy własnoręcznie odnowić swoje stare meble. Tego typu farba kredowa dostępna jest na rynku w wielu różnych kolorach. Wiele osób używa właśnie takiej farby do odnawiania mebli, ławek, krzeseł, komód oraz wielu innych. Farba kredowa jest bowiem bardzo prosta w użyciu, a otrzymywany efekt jest bardzo satysfakcjonujący.

Przed przystąpieniem do malowania mebli, trzeba jednak odpowiednio je przygotować. Najlepiej zacząć od zabezpieczenia miejsca, gdzie będą wykonywane prace, aby niczego innego nie zabrudzić. Następnie trzeba z mebli pozbyć się starej farby. Najlepiej w tym celu użyć papieru ściernego lub specjalnych nakładek do szlifierki. Do nałożenia farby kredowej nie trzeba jednak dokładnie usuwać starej powierzchni. Wystarczy ją jedynie lekko przeszlifować, odtłuścić i zmatowić. Później można przejść już do malowania zgodnie z wytycznymi producenta.

malowanie mebli warszawa

Tapicerowanie mebli

Innym sposobem na odświeżenie mebli jest ich tapicerowanie na nowo. Dzięki temu zabiegowi można skutecznie je odnowić, jednocześnie pozostawiając ich niepowtarzalny styl. Tapicerowanie daje bardzo duże możliwości, ponieważ wybór materiałów jest bardzo duży. Samo tapicerowanie mebli można przeprowadzić samemu, jednak potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia oraz umiejętności. Warto więc przed przystąpieniem do samodzielnej pracy wybrać się na kurs tapicerski, podczas którego nabędziesz niezbędną wiedzę na temat tapicerowania mebli.

tapicerowanie mebli warszawa

Odnawianie mebli u profesjonalisty

Jeżeli nie chcemy samemu podejmować się odnawiania mebli, to możemy skorzystać z usług wielu firm, które profesjonalnie zajmują się takimi renowacjami. Oddając meble do sprawdzonej firmy, możemy być pewni, że prace renowacyjne będą przeprowadzone profesjonalnie, jednak trzeba się liczyć z większymi kosztami. Samodzielne odnawiane mebli jest bowiem tańsze, jednak wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Kontakt do sprawdzonej firmy znajdziesz na stronie: https://www.starenanowe.pl/kontakt.html, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że meble nie zostaną w żaden sposób uszkodzone tylko zregenerowane. Sprawdzone firmy, posiadają także zazwyczaj większy wybór jeśli chodzi o wzornictwo materiałów, z których odnawiane są stare meble.

Comments are closed.