Jak transportować maszyny budowlane i rolnicze?

Pomoc drogowa Wrocław 24h

Sprzęt rolniczy i budowlany bardzo często posiada ogromne rozmiary i wagę. Uniemożliwia to jazdę drogami publicznymi przy pomocy takiego sprzętu. Prowadzi to do tego, że gdy zajdzie konieczność przemieszczenia z miejsca na miejsce takiego sprzętu, trzeba skorzystać z usług firm specjalizujących się w takich zadaniach. Transport taki wymaga bowiem specjalnego sprzętu oraz pozwoleń.

laweta Wrocław

Co to jest transport niskopodwoziowy?

Sprzęt o dużej masie i rozmiarze jest transportowany przy pomocy specjalnych niskopodwoziowych naczep różnego rodzaju. Pozwalają one na bezpieczny przewóz maszyn budowlanych i rolniczych. Transport niskopodwoziowy jest uregulowany prawnie, dlatego potrzebne są specjalne pozwolenia, na przewóz ładunków ponadgabarytowych. Aby je otrzymać, koniecznie jest przedstawienie specjalnej dokumentacji, w której skład wchodzi np. ekspertyza mostowa. Firma Jarex pomoc drogowa w Wrocławiu, mieszczą się przy ul Zakładowej 11X/10 (Tel: 782 552 651) posiada nie tylko odpowiedni sprzęt do takich przejazdów, ale również wiedzę wykwalifikowanych specjalistów. Przejazd z tak ciężkim dużym sprzętem wymaga zaplanowania dokładnie trasy. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie ronda, mosty, wiadukty i krawężniki. Jest to konieczne, aby mieć pewność, że ładunek o tych gabarytach przejedzie przez te miejsca i nie będzie sprawiał dodatkowo zagrożenia.

Wymogi dla naczep niskopodwoziowych

Naczepy używane do transportu niskopodwoziowego muszą spełniać specjalne normy. Naczepy tego typu powinny posiadać między innymi: odciągi łańcuchowe, napinacze śrubowe z hakami, listwy kotwiczne, drążki rozporowe i pasy ściągające. Naczepa niskopodwoziowa posiada również koła o mniejszej średnicy niż pojazdu ciągnącego. Platforma jest przystosowana do przewożenia obciążeń punktowych, a część naczepy jest umieszczona niżej niż górne krawędzie sprzętu, Naczepy tego typu są przystosowane do przewożenia ładunków o masie nawet kilkunastu ton. Oprócz tego są wyposażone w niezbędne oświetlenie. Na stronie www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/transport-niskopodwoziowy znajdziemy ofertę firmy, posiadającej w swojej flocie nowoczesne naczepy przystosowane w pełni do transportu maszyn ponadgabarytowych.

Rodzaje naczep niskopodwoziowych

Naczepy przystosowane do transportu niskopodłogowego występują w dwóch rodzajach. Naczepy typu semi zbudowane są z płaskiej powierzchni, która może się wydłużać i rozszerzać. Oprócz tego posiadają hydrauliczne najazdy ułatwiające załadunek i rozładunek sprzętu. Najczęściej występują z trzema osiami, które mają podwójny zestaw kół. Spotkać można jednak naczepy nawet z dziesięcioma osiami. Naczepy typu tiefbet charakteryzują się zagłębionym pokładem ładunkowym. Idealnie nadają się do przewozu koparek, traktorów, walców. Wyposażone są przeważnie w dwie, trzy lub cztery osie. Rodzaj naczepy powinien zostać dopasowany indywidualnie do transportowanego ładunku oraz do trasy, jaką musi on przebyć. Dobra naczepa zapewnia bezpieczeństwo i szybki czas realizacji.

Comments are closed.