Jak urządzić własną kwiaciarnię?

kwiaty

Urządzanie własnej kwiaciarni to dość skomplikowany proces

To właśnie często od tego w jaki sposób jest ona zaaranżowana, będzie zależało jej powodzenie. Poza tym, koniecznie trzeba wybrać strategiczną lokalizacją dla kwiaciarni. Jeśli chcemy, aby klienci zaglądali do nas przez cały rok, kwiaciarnia musi znajdować się w strategicznym, dobrze widocznym punkcie. Taki punkt musi się ludziom dać zapamiętać, aby zawsze kiedy będą potrzebowali bukietu kwiatów przypomnieli sobie o naszej kwiaciarni.

Odpowiednie miejsce na kwiaciarnie

Kwiaciarnia może zostać urządzona w małym kiosku, który zwykle buduje się za kilkanaście tysięcy złotych. Można także zbudować ją w większym budynku, jednakże tutaj zbudowanie takiego przybytku może kosztować zdecydowanie więcej. Można także wynająć sobie lokal. Im bliżej centrum, tym będzie niestety drożej.Niektórzy decydują się na tym, aby ich kwiaciarnia znajdowała się w dużym centrum handlowym i dobrze na tym wychodzą, jednakże kwiaty w takim miejscu muszą być specyficzne. Raczej nikt nie kupuje wiązanek na pogrzeb w takim miejscu. Natomiast koniecznie trzeba przygotować do kwiaciarni znajdującej się w galerii handlowej ofertę dla kobiet, które szukają doskonałego bukietu ślubnego. Pamiętajmy, że im większy lokal, w którym znajduję się kwiaciarnia wysyłkowa lub tradycyjna, tym więcej bukietów możemy pokazać.

kwiaty

Sukces kwiaciarni

Każda osoba prowadząca własne kwiaciarnie powinna mieć nie tylko zmysł biznesowy, ale także zmysł artystyczny, dzięki któremu możliwe będzie proponowanie klientom najlepszej jakości bukietów.

Opracowanie: Kwiaciarni Bazylia Tychy

Lubisz kwiaty? Sprawdź jak pielęgnować kwiaty doniczkowe TUTAJ

Dodaj komentarz