Surfowanie dla najmłodszych — jak wprowadzić dziecko w świat surfingu?

Jak nauczyć dziecko surfować?

Surfing to dyscyplina sportu, która zdobywa coraz większą popularność, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Co więcej, na różnego rodzaju surfingowych kursach i szkoleniach indywidualnych widujemy coraz to młodsze dzieci, które czerpią ogromną radość z obcowania z falami. Jakie są korzyści z surfowania dla najmłodszych? Jak wprowadzić dziecko w świat tego wyjątkowego sportu? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w dzisiejszym tekście.

Kursy surfowania dla dzieci - gdzie zapisać pociechę?

Nauka surfingu – dla kogo?

Surfing to aktywność sportowa, która nie lubi ograniczeń. Co za tym idzie surfować może każdy: od małego dziecka, poprzez młodzież, aż po osoby w wieku dojrzałym. Dyscyplina ta polecana jest szczególnie osobom, które lubią adrenalinę i wyzwania oraz wszystkim tym, którzy chcą nauczyć się samodyscypliny i samozaparcia.

Wszystko to sprawia, że nauka surfingu może być idealnym wakacyjnym zajęciem dla młodszych i nieco starszych dzieci. Sport ten fantastycznie kształtuje sylwetkę oraz pozytywnie wpływa na nastrój, oraz charakter najmłodszych. Wzmacnia mięśnie oraz uczy odpowiedniej postawy ciała. Co więcej, to właśnie dzieci są najlepszymi kandydatami na uczniów, ponieważ niska masa ciała daje najmłodszym idealne warunki do ćwiczeń na desce.

Od czego zacząć naukę surfingu dla najmłodszych?

Oczywiste wydaje się to, że dzieci mają nieco inne wymagania i predyspozycje, niż dorośli, dlatego naukę surfingu najmłodszych należy dobrze zaplanować. W końcu woda to prawdziwy i często zdradliwy żywioł, dlatego lepiej nie ryzykować samodzielnych lekcji, nawet jeśli jesteśmy wybitnymi pływakami i sami dobrze utrzymujemy się na desce. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie szkoły surfingu, w której ofercie znaleźć możemy wyjazdy surfingowe takie jak Surf Camp i która oferuje indywidualne oraz grupowe zajęcia z doświadczonymi instruktorami.

Nauka surfingu dla najmłodszych — kurs, obóz czy samodzielna nauka?

Warto przy tym zwrócić uwagę, czy kurs, który wybraliśmy, jest odpowiednio przystosowany do umiejętności oraz możliwości rozwojowych naszego dziecka. Nauka z profesjonalnym instruktorem, który potrafi przemycić do zajęć odrobinę zabawy, będzie wspaniałą rozrywką dla dziecka oraz szansą na jego wszechstronny rozwój. Co więcej, szkoły takie jak BSSURF prowadzą także inne szkolenia, takie jak indywidualny kurs surfingu dla kobiet dostępny pod adresem https://bssurf.pl/girls-surf-wild/, dzięki czemu każda mama może spróbować swoich sił w surfingu, by znaleźć wspólne zainteresowania ze swoim dzieckiem.

Jakie są zalety nauki surfingu najmłodszych?

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię, jak dobrym pomysłem może być nauka surfowania dla najmłodszych, sprawdź, jakie zalety niesie ze sobą kontakt dziecka z falami:

Poprawa umiejętności pływania – surfing to doskonały sposób na poprawę umiejętności pływania dziecka oraz rozwój jego pewności i opanowania w wodzie. Dzięki ciągłemu spadaniu z deski w asyście instruktora, dziecko oswaja się z falami i wie, jak zachować się w przypadku wpadnięcia do wody.
Trening całego ciała – surfing to również wspaniały sposób na zadbanie o kondycję oraz sylwetkę dziecka. W obecnych czasach coraz więcej mówi się o otyłości wśród najmłodszych, a nauka surfingu to dobry sposób na zapobieganie nadmiernym kilogramom.
Nauka cierpliwości i wytrwałości – surfowanie nie jest prostym sportem, który wymaga sporo cierpliwości oraz wytrwałości przy ciągłym spadaniu z deski i próbach stawania na niej.
Równowaga ciała i umysłu – kontakt z falami i wodą pozwala dziecku zapomnieć o problemach dnia codziennego oraz wyzwala je od stresu, który dosięga każdego z nas. Co więcej, dzięki zmęczeniu w trakcie treningów oraz dużej dawce świeżego powietrza dzieci uczęszczające na kursy lepiej śpią.

2 komentarze

  1. Michalina pisze:

    Właśnie jestem w trakcie poszukiwań wakacyjnego obozu surfingowego dla mnie i mojej córki. Jesteśmy początkujące w tym temacie — dlatego uważam, że kurs surfingu to w naszym przypadku konieczność. Dobrze wiedzieć, że ten sport to połączenie dobrej zabawy i ciężkiej pracy — bardzo lubimy takie formy spędzania czasu.

  2. Tamara pisze:

    Bardzo polecam – im szybciej zacznie się surfować, tym lepiej! Ja surfuję od 15 lat i jak tylko mój syn nauczył się pływać, zaczęliśmy zabierać go ze sobą na plaże. Świetny sport, który wspaniale wpływa na samopoczucie!

Dodaj komentarz