Jak wybrać firmę montującą klimatyzację domową?

Na rynku działa obecnie wiele firm, zajmujących się montażem klimatyzacji. Wybór przedsiębiorstwa, które przeprowadzi prace instalacyjne w naszym domu lub mieszkaniu, może więc nie być łatwy. 

Gdzie szukać opinii na temat firm montujących klimatyzację domową?

Naszym pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie reputacji firmy klimatyzacyjnej. Na szczęście obecnie można zrobić to w bardzo prosty sposób – wystarczy zajrzeć na stronę top10klimatyzacje.pl lub do innego serwisu, gromadzącego podobne dane. Można też oczywiście:

  • zasięgnąć opinii znajomych, którzy zamontowali już podobny system u siebie,
  • przejrzeć opinie na forach internetowych i w mediach społecznościowych,
  • sprawdzić portfolio firmy, z którą nawiążemy współpracę (zazwyczaj jest ono prezentowane w jej witrynie internetowej).

Możemy też sami poprosić o podanie przykładów zrealizowanych projektów lub o przedstawienie referencji – w branży klimatyzacyjnej jest to standardowa praktyka.

Firmy montujące klimatyzację

Jakie usługi dodatkowe oferuje firma montująca klimatyzację?

Warto też stawiać na firmy, które oprócz montażu klimatyzacji świadczą również inne usługi. Przykładowo przedsiębiorstwo Sevro, którego ofertę znajdziemy na https://www.top10klimatyzacje.pl/ranking/sevro, zajmuje się również instalacją:

  • pomp ciepła,
  • systemów rekuperacji,
  • systemów fotowoltaicznych.

Tak szerokie spektrum działalności pozwala na kompleksową obsługę i dostosowanie oferty do rzeczywistych potrzeb klienta. Należy jednak pamiętać, by poprosić firmę klimatyzacyjną o dokładną wycenę każdej spośród jej usług (również tych dodatkowych) – pozwoli to uniknąć nieporozumień.

Jak wygląda kwestia serwisu klimatyzacji?

Sam montaż klimatyzacji to jeszcze nie wszystko – trzeba również zadbać o odpowiednią obsługę całego systemu. Z tego względu specjaliści zalecają, by korzystać z usług firm, które – oprócz montażu – zajmą się również późniejszym serwisowaniem naszej instalacji. Chodzi tu zarówno o działania w ramach gwarancji, jak i o naprawy po upływie okresu jej obowiązywania. Kwestią, która szczególnie powinna nas zainteresować, jest dostępność specjalistów i standardowy czas ich reakcji na nasze zgłoszenia (oczywiście im jest on krótszy, tym – z naszego punktu widzenia – lepiej).

Montaż klimatyzacji w domu

Jakie uprawnienia powinna mieć firma, której zlecimy montaż klimatyzacji?

Warto upewnić się również, że firma, z którą chcemy podjąć rozmowy, posiada odpowiednie uprawnienia. Należą do nich przede wszystkim:

  • certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego,
  • certyfikaty autoryzacyjne producentów klimatyzacji,
  • świadectwa kwalifikacji zawodowych i uprawnienia F-gazowe,
  • uprawnienia SEP.

Jest to niezwykle istotne, bowiem montaż klimatyzacji przez firmę, która nie posiada wymienionych wyżej dokumentów, może wiązać się z ryzykiem utraty gwarancji producenta. Skutkiem przeprowadzenia prac przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji może być również wadliwe działanie całego systemu.

Dodaj komentarz