Jak wybrać najlepszy bar sushi w swoim mieście?

Sushi Wola Duchacka

Sushi w ostatnich latach mocno zyskało na popularności w naszym kraju. W efekcie powstania mody na jedzenie sushi otworzyło się wiele restauracji w polskich miastach, które serwują różne rodzaje sushi. Ktoś, kto dopiero wchodzi w świat wschodniej kuchni i nie dysponuje odpowiednią wiedzą na temat sushi, może mieć więc problem z wyborem odpowiedniego lokalu serwującego to danie. Okazuje się bowiem, że samych rodzajów sushi jest naprawdę sporo, a konkretne restauracje specjalizują się tylko w wybranych rodzajach. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak wybrać najlepszy sushi bar w swoim mieście.

restauracja japońska

Cena ma znaczenie

Osoby, które nie znają się na sushi, często odnoszą wrażenie, że cena za kawałek ryby i ryż jest dość wygórowana. Prawda jest jednak taka, że dobry sushi bar oferujący świeże składniki, nie bez powodu ustala takie ceny w swojej restauracji, ponieważ ceny najwyższej jakości składników mogą być naprawdę wysokie. Chyba każdy z nas chce przecież jeść zdrowo i dobrze, dlatego czasem, warto wydać nieco więcej za odpowiednio przygotowany posiłek. Restauracją, która oferuje najwyższej jakości sushi w adekwatnych cenach jest Lokal Sushi Friends. Jego oferta dostępna jest na stronie: www.sushifriends.com.pl, a sama restauracja zlokalizowana jest przy ul. Sebastiana Klonowica 26 w Krakowie.

Jak zweryfikować renomę sushi mastera?

Dobre produkty nie zdadzą się na nic, jeżeli osoba wykonująca sushi nie ma odpowiedniej wiedzy. Jak zadem można stwierdzić, czy pracujący w danym miejscu sushimaster wie, co robi? W tym celu można skorzystać z certyfikatu Sushi Proficency, który wydawany jest po szkoleniu prowadzonym przez prawdziwego mistrza. Jeżeli jakiś sushi master ma taki certyfikat, to najprawdopodobniej wie, jak profesjonalnie przygotowywać sushi. Wyznacznikiem mogą być również zawody, które odbywają się w Polsce i mają na celu wyłonić najlepszego sushi mastera w naszym kraju. Oczywiście, nie każdy kucharz ma takie certyfikaty i osiągnięcia, dlatego warto również sprawdzić opinie o danym miejscu w Internecie.

Sushi bar przyjazny klientowi

Często nie mamy czasu, żeby samemu pójść do sushi baru, lub po prostu chcemy zjeść w domu. Dobry sushi bar powinien więc oferować również opcję dowozu. Właśnie taką opcję proponuje restauracja Sushi Frienda z Krakowa. Z tego miejsca można zamówić również specjalne sety imprezowe, które składają z wielu kawałków sushi. Jeżeli wiec jesteś zainteresowany ofertą tego miejsca, to tutaj sprawdzisz promocje oraz aktualny zestaw miesiąca.

Przyjazny sushi bar dla klientów charakteryzuje się również wykwalifikowaną obsługą, która w razie potrzeby podpowie klientom, jaki rodzaj sushi przypadnie im do gustu. Informacji na ten temat najlepiej jest szukać w opiniach o danym miejscu w Internecie. Wtedy nawet jeżeli nie macie pojęcia o sushi, to z łatwością powinniście poradzić sobie z wyborem z pomocą kelnera.

1 komentarz

  1. Alicja pisze:

    Jestem z Krakowa – barów sushi u nas nie brakuje. Ale faktycznie jest problem ze znalezieniem tego idealnego, który będzie oferował świeżość i pyszny smak w atrakcyjnych cenach. Zgodzę się tutaj z treścią artykułu, że jedną z takich restauracji jest na pewno Sushi Friends. Mają naprawdę pyszne rolki i nie są tacy drodzy!

Dodaj komentarz