Jak wybrać wkład kominkowy?

wkłady kominkoweCoraz częściej powracamy do starych, standardowych trendów

Tak samo robimy, gdy zaczynamy budować dla siebie nowy obiekt. Można łatwo zauważyć, że w domach jednorodzinnych coraz częściej pojawiają się kominki. Mogą być one nie tylko praktyczne, ale również i ozdobne. Jeśli więc sami stawiamy na taki funkcjonalny element, musimy również dobrać do niego odpowiedni wkład.

Jak to zrobić?

Na początku zastanówmy się, w jakich celach w ogóle ustawiliśmy kominek w swoim domu. Jeśli ma on być przede wszystkim dekoracją, musimy skupić się na jego walorach estetycznych. Taki kominek najlepiej zaprezentuje się w salonie lub pokoju dziennym. Nie musimy do niego dokupować specjalnych, nowoczesnych, markowych wkładów kominkowych. I tak z nich zbyt często nie skorzystamy. Gdy jednak nasz kominek ma stać się elementem systemu grzewczego, powinniśmy skupić się na jego praktyczności i funkcjonalności. W tym celu dobierzmy do niego odpowiednie wkłady kominkowe.

Które z nich najlepiej się sprawdzą?

Wbrew pozorom na takich wkładach do kominków nie warto oszczędzać. Jeśli postawimy na produkty znanych, renomowanych firm, zyskamy pewność, że nasz wkład jest wysoko jakościowy. Co więcej, dzięki niemu będziemy mogli zaoszczędzić trochę na utratach energii. Kominek z takim wkładem odzyska ponad 70% zużytego ciepła. Następnie zwróćmy uwagę na to, jaką dany wkład ma moc nominalną. To dzięki niej możemy samodzielnie ocenić wydajność danego produktu. Moc nominalna jest wartością średnią, a nie maksymalną. Należy o tym pamiętać.

wkłady kominkowe

Pamiętajmy o sprawdzeniu ile paliwa zużywa dany wkład

Później zwróćmy uwagę na to, ile paliwa zużywa dany wkład. Będziemy musieli regularnie dostarczać mu drewna kominkowego. Zużycie takiego drewna podczas jednego palenia musi wynosić około 2,5 kilograma na godzinę. Porównajmy je do mocy nominalnej wkładu. Tym samym zakupimy dla siebie najlepszy produkt.

Autor: www.mat-kom.eu

Dodaj komentarz