Jakie wybrać grzejniki do mieszkania w bloku? Radzimy!

Jaki grzejnik wybrać?

Planujesz generalny remont mieszkania w bloku? Chcesz wymienić grzejniki i zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie? Kaloryfery w Twoim mieszkaniu stanowią tylko część instalacji grzewczej całego budynku, więc wiele w tej kwestii zależy od ustaleń wspólnoty mieszkaniowej. Jednak z pewnością możesz zadecydować o wyglądzie grzejników. Jako że na rynku dostępnych jest wiele modeli kaloryferów, przychodzimy z pomocą i radzimy, jakie grzejniki wybrać do mieszkania w bloku.

Grzejniki stalowe, żeliwne czy z aluminium?

W mieszkaniu w bloku sprawdzą się grzejniki z żeliwa, stali lub aluminium. Te ostatnie ze względu na lekkość nie obciążają ścian, a spotyka się je najczęściej w nowoczesnych instalacjach. Grzejniki ze stali występują w tylu wzorach, że bez problemu dopasujesz je do wystroju mieszkania. Zaliczają się do najtańszych na rynku, ale jednocześnie nieco bardziej podatnych na korozję. Grzejniki żeliwne dobrze komponują się z aranżacjami wnętrz stylizowanymi na te sprzed lat. Są nie tylko odporne na korozję, ale także łatwe do odnowienia. Na blogu Grzejniki-Info w artykule „Grzejnik żeliwny – przygotowanie do renowacji” przeczytasz, jak szybko odnowić ten rodzaj grzejnika.

Jak wybrać odpowiednią moc grzejnika?

Moc grzejnika trzeba dopasować nie tylko do powierzchni pomieszczenia, jaką kaloryfer ma ogrzewać, ale także do położenia mieszkania i konstrukcji budynku. Dlatego też, zanim wybierzesz moc kaloryfera, sprawdź ustalenia wspólnoty mieszkaniowej w tym zakresie. W blokach o dobrej izolacji sprawdzają się grzejniki o niższej mocy, z kolei w budynku bez izolacji — warto zastosować urządzenie grzewcze o wyższej mocy. Jeśli interesuje Cię zależność mocy grzejnika od izolacji budynku, na stronie www.grzejniki-info.pl znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Jakie są rodzaje grzejników?

Jaki model grzejnika wybrać do mieszkania w bloku?

Do najchętniej wybieranych modeli należą grzejniki płytowe, które zajmują niewiele miejsca, co sprawia, że pasują do małych mieszkań. Innym popularnym rozwiązaniem są grzejniki czołowe stalowe lub żeliwne, złożone z połączonych żeberek. Szukasz grzejnika do łazienki? Wybierz model w formie drabinki, który nie tylko ogrzeje pomieszczenie, ale także zapewni Ci dodatkowe miejsce do suszenia ręczników czy ubrań. Jeśli traktujesz kaloryfery jako elementy wystroju wnętrza, zdecyduj się na grzejniki dekoracyjne dostępne w różnych formach i kolorach.

Jakie parametry uwzględnić, wybierając kaloryfer do mieszkania?

Szukając odpowiedniego kaloryfera do mieszkania w bloku, uwzględnij jego parametry grzewcze, wielkość i moc. Dzięki temu dostarczy do pomieszczenia potrzebną ilość ciepła. Grzejniki coraz częściej pełnią w mieszkaniach zarówno funkcję grzewczą, jak i dekoracyjną, więc zwróć uwagę również na ich kształt i wygląd. Decydując się na kaloryfery o unikalnym i nowoczesnym wzornictwie, stworzysz niebanalną aranżację wnętrza. Do chętnie wybieranych grzejników dekoracyjnych zaliczają się aluminiowe o odmiennym kształcie lub stalowe w odcieniu grafitowym i antracytowym.

Dodaj komentarz