Kariera księgowego

biura rachunkowego Alt OfficePoczątki drogi księgowego

Kiedy idziemy na studia, dokonujemy poniekąd wyboru naszej przyszłości. Znaczna część młodych ludzi, która w szkole licealnej uczęszczała na profil humanistyczny, rozważa podjęcie drogi księgowego. Rozważmy wady i zalety tego zawodu, a także wymagania, jakie stawia nam owa profesja. Inna nazwa, jaką określa się księgowość to buchalteria

Czym zajmuje się księgowy?

Główny obszar, w którym funkcjonuje buchalter to rejestracyjna część rachunkowości. Księgowy zajmuje się rejestracją pieniężną, niekiedy również ilościową. Dokumentuje on zdarzenia gospodarcze, których obecność ma wyraźny skutek w zasobach majątkowych danego podmiotu gospodarującego.

Rzetelne i profesjonalne biuro w Gnieźnie

Jednym z najbardziej cenionych biur rachunkowych w naszym mieście jest firma Alt Office położona na ulicy Chłopskiej. Zajmuje się przykładowo prowadzeniem podatkowych ksiąg, rozliczeniami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podatków VAT oraz rocznych danin. Ta firma to bardzo dobry przykład tego, jak funkcjonują powszechnie biura rachunkowe i sposób na zapoznanie się z ogólną sytuacją tej branży na polskim rynku pracy. Więcej o tej firmie można przeczytać na stronie biura rachunkowego Alt Office.

biura rachunkowego Alt Office

Co dają studiowanie rachunkowości i finansów?

Jeżeli ktoś planuje pójść w tym kierunku, powinien wybrać się na studia poświęcone finansom i rachunkowości. Po ukończeniu tego kierunku absolwent posiada solidną wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania różnych instytucji finansowych oraz banków. Będzie również umiał zanalizować podstawowe zjawiska gospodarcze. Takich właśnie predyspozycji wymaga od buchaltera księgowość. Ponadto po takich studiach znamy język obcy, zazwyczaj angielski, na poziomie B2, co pozwala nam dogadać się z przynajmniej siedemdziesięcioma procentami obcokrajowców.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny dla każdego, kto pragnie otworzyć biuro rachunkowe. Jeśli potrzebujesz poszerzyć swoje kompetencje sprawdź ofertę edukacyjną.

 

Dodaj komentarz