Kominek do domu- jak wybrać?

Z czym kojarzy się dom? Dom to rodzina, partner, dzieci, rodzice. Dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i poczucie bycia kochanym. Jednak dom to jest też budynek.
W polskim domu znajdziemy takie pomieszczenia jak: kuchnia, salon, łazienka czy sypialnia. Jednak serce domu, centrum jego życia, stanowi salon. Najważniejszą jego atrakcją jest kominek. Kominki są stałą częścią wyposażenia polskiego salonu. To one zimą ogrzewają domostwo i nieodmiennie kojarzą się z Wigilią. Przez nie w końcu, wskakując do komina na dachu, dostaje się Święty Mikołaj. To przy kominku rodzina spędza zimne grudniowe wieczory, to przed nim dzieci rozpakowują swoje pierwsze prezenty. Ponadto stanowi on zawsze stylowe wykończenie pomieszczenia.

kominki

Jak jednak wybrać kominek odpowiedni?

Zdecydować się na kominek klasyczny czy nowoczesny? Wszystko zależy od wystroju i charakteru pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić. Nowoczesne kominki najlepiej sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych. Mogą zostać wbudowane w ścianę, przez co zabierają mniej miejsca. Stanowią eleganckie wykończenie przestronnych minimalistycznych wnętrz utrzymanych w jasnych barwach. Jednak kominek klasyczny ma niezastąpiony urok. Wtedy zamiast dodatku, często stanowi główną atrakcję pomieszczenia. Funkcja kominka zależy też od klimatu danego kraju oraz położenia miasta. Doskonałej jakości kamienie na obudowę do kominków znajdziemy w zachodniopomorskiem, dlatego świetnym rozwiązaniem będzie kupno kominka klasycznego w Szczecinie.

Jaką funkcję spełniają kominki?

Mogą one pełnić rolę jedynie dekoracyjną, a korzystanie z nich może być okazjonalne. Jednak mogą stanowić też pomocnicze źródło ciepła. Wszystkie łatwopalne materiały i przedmioty powinny być odsunięte o co najmniej metr od paleniska. Powinno się również uważać na dzieci, aby przypadkiem nie poparzyły się dotykając rozgrzanej szyby. Pod dostatkiem należy mieć suche drewno, które trzymać można w szopie czy garażu. Zabronione jest palenie w kominku materiałami, które nie są do tego przeznaczone. Miejsce na kominek najlepiej wybrać już zawczasu, podczas budowy domu, a jego instalację zlecić sprawdzonemu fachowcowi. W przypadku zdecydowania się na kupno i montaż kominka, warto w niego zainwestować. Dzięki temu będzie nam dłużej służył.

Dodaj komentarz