Liposukcja nóg – czym jest?

Liposukcja

Liposukcja laserowa jest jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. To bardzo nowoczesna metoda umożliwiająca proste i szybkie kształtowanie sylwetki, a zwłaszcza jej dolnych partii, czyli ud, łydek oraz pośladków. Na zabieg liposukcji zazwyczaj decydują się kobiety, jednak coraz częściej liposukcją interesują się również mężczyźni.

Lipotransfer

Co to jest liposukcja?

Liposukcja służy głównie do usuwania i redukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, przy okazji jednak wywołując efekt spadku masy ciała i ogólnego wyszczuplenia sylwetki albo wybranej jej partii. W liposukcji laserowej kluczową rolę odgrywa technologia laserowa, którą wykorzystuje się do przeprowadzania zabiegów. To dzięki niej są one bezpieczne i niezwykle skuteczne, ale też całkowicie bezinwazyjne.

Jak wykonywana jest liposukcja nóg?

Najważniejszym narzędziem wykorzystywanym przy liposukcji laserowej jest oczywiście sam laser. To właśnie on emituje specjalne promieniowanie, które zaczyna od razu oddziaływać na komórki tłuszczowe występujące pod skórą, które ulegają rozbiciu. Rozpadają się, dzięki czemu wydobywa się występujący w nich płyn. Częściowo się go odsysa przy pomocy specjalnej kaniuli wyposażonej w grubą igłę, a resztę pozostawia, gdyż organizm sam świetnie sobie z nim radzi, wchłaniając go, a następnie wydalając podczas przeprowadzania zwyczajnych procesów przemiany materii. Efekt? Z dnia na dzień niechcianego i zbędnego tłuszczu jest po prostu coraz mniej. Partia ciała, na której został przeprowadzony zabieg, wyraźnie się wyszczupla i prezentuje się atrakcyjniej.

Nie jest to jednak jedyny efekt zabiegu. Laserowa liposukcja ud i łydek w Krakowie umożliwia obkurczenie włókien kolagenowych, które w dużej ilości występują właśnie pod skórą. Poprzez ich obkurczenie skóra zaczyna się wyraźnie napinać. Tuż po zabiegu dostrzega się wyraźną poprawę jej poziomu elastyczności, a z czasem te efekty są coraz lepsze i bardziej widoczne. W rezultacie skóra staje się ściągnięta i napięta, dzięki czemu ulega też wygładzeniu i wygląda dużo lepiej oraz młodziej niż wcześniej. Liposukcja laserowa pozwala też na zamknięcie mniejszych naczyń krwionośnych. Redukuje więc obrzęki i nie pozwala na to, by skutkiem ubocznym zabiegu stały się siniaki czy jakiekolwiek inne defekty skórne.

Bezpieczeństwo zabiegu liposukcji

Warto raz jeszcze podkreślić, że zabieg liposukcji nóg jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla skóry, który nie doprowadza do jej trwałych uszkodzeń czy jakichkolwiek większych skutków ubocznych. Niemal każdy zainteresowany, może mu się poddać. Przed skorzystaniem z zabiegu mimo wszystko trzeba jednak udać się na konsultację z lekarzem oraz zapoznać się z listą przeciwwskazań.

Comments are closed.