Najczęstsze błędy przy zakupie sukni ślubnej

Każda panna młoda w dniu ślubu chce wyglądać zjawiskowo! Jednym z kluczowych elementów odpowiedzialnych za stworzenie takiego efektu jest oczywiście suknia. Powinna podkreślać nasze atuty i maskować mankamenty, a jednocześnie być wygodna i po prostu piękna. Jednak oprócz porad na temat tego, na co się zdecydować, warto wziąć pod uwagę jakich błędów unikać. Oto najczęściej popełniane błędy przy wyborze sukni ślubnej.

  • Niedopasowanie sukni rozmiarowo.

Większość kobiet planuje wyszczupleć kilka centymetrów przed ślubem. Nawet jeśli to się uda, nie będzie to drastyczna zmiana, która wpłynie na rozmiar sukni. Zazwyczaj w dniu pierwszej przymiarki dobiera się ostateczny rozmiar sukni. Jeśli ubędzie nam parę centymetrów, suknia zostanie dopasowana na późniejszych przymiarkach. Taką usługę oferuje również salon sukien ślubnych w Opolu, który zawsze stawia przede wszystkim na zadowolenie swoich klientek. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie sukienki można zmieniać bez wpływu na jej ostateczną formę. Trzeba zatem zawczasu ocenić możliwość transformacji sukni i wybrać tę bardziej elastyczną pod względem poprawek krawcowych. 

  • Zbyt wczesny zakup sukni ślubnej.

Coraz bardziej popularne stały się długie zaręczyny, nie warto jednak szukać wymarzonej sukni ponad rok przed ślubem. Zdecydowanie wystarczy nam od sześciu do dziesięciu miesięcy przed wyznaczoną datą. Oczywiście przymiarki, przeróbki i dopasowanie sukni do naszych preferencji może potrwać nawet kilka miesięcy. Jednak na kilkanaście miesięcy przed ślubem trudno dobrać suknię do reszty aranżacji, które jeszcze nie są gotowe. Nie odsuwaj decyzji na ostatnią chwilę – idź na zakupy, kiedy jesteś gotowa i masz już wizję na całą uroczystość. 

  • Zbyt duża publiczność.

Suknia ślubna to chyba najważniejsza suknia jaką wybierzemy w naszym życiu. To normalne, że chcemy mieć pewność dobrego wyboru. Z tego względu chciałybyśmy mieć słowa wsparcia od najbliższych. Nie warto jednak przesadzać z publicznością. Ile ludzi tyle gustów. Nie zawsze to w czym my czujemy się najlepiej, będzie podobało się cioci. Eksperci twierdzą, że wystarczy jedna lub dwie, godne zaufania i obiektywne osoby. Mama, siostra lub przyjaciółka to idealna publiczność dla tego “show”.

  • Niekończący się wybór.

Zanim wybierzesz się na zakupy, z dokładnością wybierz salony, którymi jesteś zainteresowana. Ofertę salonu Miabella, można znaleźć na stronie https://www.suknieslubneopole.pl/#oferta, usytuowane są tam szczegółowe informacje jak i zdjęcia sukien ślubnych. Nie odwiedzaj wszystkich salonów które znajdziesz. Zrób im dobry przegląd np. na podstawie ocen, opinii a nawet cen. Nie przymierzaj zbyt dużo sukni – nie przybliży Cię to do wyboru tej jednej, a wręcz przeciwnie. Zbyt duży przesyt namiesza w głowie i trudniej będzie Ci wybrać. Postaraj się nie przymierzać więcej niż 10 modeli. 

Pamiętaj jednak, aby nie przejmować się nadmiernie na szczegółach. Po prostu ciesz się tym wyjątkowym dniem. Korzystaj z czasów przygotowań i planowania ślubu oraz przyjęcia. Nawet jeśli w dniu Twojego ślubu wydarzy się coś zupełnie nieoczekiwanego, co zakłóciło Twoje szeregi, z pewnością za parę lat będziesz wspominać tę sytuację z uśmiechem na twarzy.

Comments are closed.