O tych rzeczach musisz pamiętać decydując się na powiększenie piersi

blog medyczny

Piękne i duże piersi są marzeniem wielu kobiet. To właśnie z tego powodu zabieg powiększania biustu uważany jest za jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych przez kobiety. Upływ lat nie zmienia tego stanu rzeczy i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest poważną operacją chirurgiczną. Przed zdecydowaniem się na przeprowadzenie tej korekty trzeba więc pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Portal medyczny Polfa Łódź

Badania przed zabiegiem

Powiększanie piersi pozwala nie tylko polepszyć kobietom wygląd swojego ciała, ale również zwalcza często ich kompleksy wywołane posiadaniem małego biustu. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć odpowiednie efekty i nie ucierpieć, należy przeprowadzić wcześniej wszystkie potrzebne badania. Jak wskazuje blog medyczny Polfa Łódź powiększanie piersi nie może odbyć się bez odpowiedniej konsultacji lekarskiej. O tym, jakie badania zostaną wykonane, decyduje lekarz. Może on zlecić badanie USG piersi, EKG i RTG płuc, mammografię, morfologię krwi oraz analizę moczu. Nie można zbagatelizować tego etapu przed powiększeniem piersi, ponieważ może on zapobiec pojawieniu się komplikacji po zabiegu.

Powiększanie piersi implantami czy własnym tłuszczem?

Powiększanie biustu może odbyć się z wykorzystaniem implantów. Zabieg ten jest procedurą chirurgiczną wykonywaną w znieczuleniu ogólnym. Jego polecaną alternatywą jest powiększanie piersi własnym tłuszczem, tzw. lipofiiling. Jego szczegóły opisano w artykule: https://www.polfa-lodz.com.pl/blog/powiekszanie-biustu-na-czym-polega-zabieg-lipofillingu-i-jakich-efektow-mozna-sie-spodziewac, gdzie wskazano na niewielką inwazyjność oraz niezwykłe bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki wykorzystaniu tłuszczu pacjentki, tkanka dobrze przyjmowana jest przez organizm i nie stanowi żadnego zagrożenia dla jej zdrowia.

Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń lekarza

Przed samym zabiegiem powiększenia piersi, pacjentka musi przestrzegać kilku zaleceń, aby nie wywołać powikłań. Przede wszystkim, co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem pacjentka musi zaprzestać przyjmować takie leki jak: aspiryna, pyralgina, ketanol oraz ibuprofen. Zalecanie jest również niespożywanie alkoholu i odstawienie papierosów co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem. W celu zminimalizowania zasinień warto brać Rutinoscorbin przed zabiegiem. Przed samym powiększaniem piersi, pacjentka musi pozbyć się makijażu oraz lakieru z paznokci.

Rekonwalescencja

Rekonwalescencja po zabiegu łączy się z kilkoma wyrzeczeniami, ale dopiero po jej zakończeniu widoczny będzie finałowy efekt. Należy ograniczyć wysyłek fizyczny i regularnie chodzić na kontrolę. Po operacji pacjentka jest zobowiązania do noszenia specjalnego biustonosza uciskowego. Taki biustonosz pomaga prawidłowo się goić ciału.

Powiększanie piersi to poważna operacja

Wiele osób sugeruje się zdjęciami piersi w Internecie i chce osiągnąć taki sam efekt. Należy pamiętać, że każdy jednak ma inną budowę ciała, dlatego warto wybrać się wcześniej na konsultację u profesjonalistów, którzy doradzą nam jakie implanty będą najlepiej się nadwały do budowy naszego ciała. Warto również mieć świadomość tego, że po takim zabiegu mogą wystąpić takie powikłania jak: krwotok, problemy z gojeniem rany, infekcja, przemieszczenie implantów oraz seroma. Powikłań może być znacznie mniej przy wyborze powiększania piersi własnym tłuszczem.

Comments are closed.