Okna – trendy w 2021 roku

W 2021 roku modne będą wielkoformatowe, panoramiczne okna, dzięki którym można podziwiać zachwycające widoki i naturalnie dogrzewać mieszkanie. W parze z wielkimi szybami idzie minimalizm jeśli chodzi o profile, ramy, zawiasy i klamki. Ramy czarne, białe, a także w kolorach jasnego drewna to obowiązkowy element nowoczesnego domu, w którym wszystkimi oknami i roletami można sterować z poziomu aplikacji w telefonie.

Im większe, tym lepsze – okna panoramiczne podbijają rynek

Rosnącą popularnością od kilku lat cieszą się okna wielkoformatowe z dużymi przeszkleniami, które powiększają optycznie pomieszczenie i zacierają granicę między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym. Takie szklane ściany, czyli przeszklenia od podłogi do sufitu, to niewątpliwy hit w ostatnich latach, który w 2021 roku będzie najgorętszym trendem w branży okiennej. To rozwiązanie z powodzeniem może zastąpić ściany murowane i szkieletowe, ograniczając wyziębianie pomieszczenia zimą i jesienią oraz nadmierne nagrzanie w czasie ciepłych miesięcy. Okna panoramiczne umiejscowione w odpowiednim miejscu wpuszczą do pomieszczenia dużą ilość promieni słonecznych, które zimą będą dodatkowo nagrzewać pokój co zmniejszy rachunki. Co więcej, przyjemny widok za wielkoformatowym oknem poprawia nastrój domowników. Okna zarówno dużych jak i małych rozmiarów możemy znaleźć w sklepie Okna OP Invest znajdującym się w Bochni na ul. Brzeskiej 47A (tel: 723 600 100). Informacje odnośnie dostępnych okien można znaleźć na stronie internetowej sklepu www.oknabochnia.pl lub dzwoniąc na podany numer telefonu.

Okna automatyczne czyli otwieranie okien za pomocą smartfona

Nowoczesne technologie dotarły również do branży okiennej. Coraz częściej aby otworzyć okno nie trzeba nawet być w domu, a wystarczy odpowiednia aplikacja w telefonie. W wielu nowo budowanych domach instaluje się systemy automatycznego sterowania oknami, drzwiami, a także roletami. Okna automatyczne można otworzyć, zamknąć lub uchylić za pomocą nie tylko smartfona, ale także przycisku na ścianie czy pilota zdalnego. To rozwiązanie znacznie ułatwia życie mieszkańcom, a także staje się coraz tańsze w instalacji.

Minimalizm coraz popularniejszy w branży okiennej

Wielkoformatowe przeszklenia idą w parze z minimalistycznym obramowaniem co daje wrażenie jeszcze większej, niczym nie zakłóconej przestrzeni. Stosowanie smukłych ram i profili okiennych, które sprytnie ukrywają okucia, oraz pozbawiona podziałów tafla szkła to najmodniejsze trendy, szczególnie w 2021 roku. Eleganckie, nierzucające się w oczy klamki, pasujące kolorystycznie do profilu, ukryte progi w drzwiach tarasowych czy niewidoczne zawiasy potęgują wrażenie niczym nie zaburzonej harmonii. Jednocześnie, minimalistyczny design zapewnia maksymalną ochronę przez zimnem i hałasem. 

Modne kolory okien na 2021 rok

Od lat ciesząca się dużą popularnością czerń, wraca w 2021 roku jako jeden z najchętniej wybieranych kolorów okien. Ciemna rama dodaje elegancji i luksusowego charakteru w budynku, wpisuje się także w trend minimalizmu. Jak bumerang do łask wraca klasyczna biel. Uniwersalna, sprawdzi się zwłaszcza w przypadku wielkoformatowych okien z cienkimi ramami. W 2021 modne będzie także jasne drewno, antracyt oraz ciemny brąz. 

Comments are closed.