Poznaj skuteczne sposoby na oszczędzanie paliwa

Tanie tankowanie z kartą paliwową Moyl

Zakup wymarzonego samochodu to dopiero początek wydatków. Regularne przeglądy, obowiązkowe ubezpieczenia, serwisowanie i wymiana niezbędnych części – to wszystko generuje spore koszty, mogące w znaczący sposób wpłynąć na domowy budżet. Najwięcej wydatków pochłania jednak paliwo zwłaszcza, gdy samochodem podróżujemy każdego dnia. Jak oszczędzać na tankowaniu, by ponoszone koszty nie były aż tak wysokie?

Karta paliwowa od Moyl - tankuj i oszczędzaj paliwo

Noga z gazu!

Jazda po mieście to koszmar zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu. Zwłaszcza w godzinach szczytu, gdzie powstające szybko korki spowalniają ruch i wymuszają naprzemienne wciskanie pedału hamulca i gazu. To z kolei prowadzi do zwiększenia spalania, wymuszając kolejne tankowania. Jeśli to możliwe, warto omijać najbardziej zatłoczone ulice lub rezygnować z podróży w godzinach szczytu. Należy wiedzieć również, że wolniejsza jazda zmniejsza spalanie. Aby podróżować ekonomicznie, trzeba więc dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Płynna jazda znacząco zmniejsza zużycie paliwa. Przyjmuje się, że po drogach szybkiego ruchu warto poruszać się z prędkością w granicach 90-110, by jazda była ekonomiczna. Wbrew pozorom, niewielkie przyśpieszenie nie skróci znacząco czasu jazdy, a z pewnością będzie generować konieczność częstego tankowania.

Zadbaj o stan techniczny samochodu

Dobry stan techniczny samochodu to podstawa sukcesu w walce ze spalaniem. Nie od dziś wiadomo, że niskie ciśnienie w oponach powoduje nie tylko trudności z prowadzeniem pojazdu i szybsze zużywanie bieżnika, ale generuje również wzrost zużycia paliwa. Opony powinny być dostosowane do wymogów producenta. Zaniedbanie stanu technicznego samochodu z pewnością spowoduje również zwiększone spalanie. Dla przykładu niewłaściwy stan płynów w silniku będzie skutkowało poborem większej ilości paliwa przez poruszający się pojazd.

Oszczędzaj pieniądze z kartą paliwową Moyl

Ogranicz bagaż

To rada dla zwolenników przewożenia w bagażniku wszystkiego, co może się kiedyś przydać. Dodatkowe obciążenie powoduje wzrost zużycia paliwa. Pusty bagażnik to jeden z ważnych, a zarazem skutecznych sposobów oszczędzania. Wybierając się w dalszą podróż, dobrze jest zrezygnować z bagażników dachowych. Powodują one wzrost spalania przez zmianę opływu powietrza. Co ciekawe, podróżując z tego typu akcesorium autostradą, spalanie zwiększa się nawet o 20%!

Karta paliwowa – przydatne rozwiązanie w trosce o oszczędności

Karta paliwowa nie obniży spalania w samochodzie. Pozwoli jednak zmniejszyć koszty i oszczędzić nieco gotówki. Dla przykładu karta paliwowa Moyl umożliwia tankowanie z dużo atrakcyjniejszą ceną niż ta, którą pokazuje dystrybutor. Co więcej, posiadacz karty zyskuje 20% zniżki na różnego rodzaju akcesoria. Dzięki karcie możemy monitorować wydatki. Umożliwia to zapis przeprowadzonych na stacjach transakcji. Dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom, oszczędzanie jest znacznie łatwiejsze. Posiadacze karty Moyl mogą również łatwo nabyć kartę flotową. Wystarczy uzupełnić odpowiedni formularz i cieszyć się z udziału w programie.

Comments are closed.