Świder glebowy – kupić czy wypożyczyć?

Drzewa posadzone za pomocą świdra glebowego od firmy BMK

Świder glebowy jest to doskonałe narzędzie ułatwiające pracę w ogrodnictwie, budownictwie oraz rolnictwie. Świetnie sprawdzi się w ogrodzie przy wykonywaniu zagłębień do sadzenia kwiatów, drzew czy krzewów. Z powodzeniem będzie go można także wykorzystać przy tworzeniu otworów pod różnego rodzaje słupki ogrodzeniowe. Dzięki jego zastosowaniu użytkownik może wydrążyć otwór w ziemi w każdym rodzaju gleby, a to wszystko bez większych nakładów pracy. Za zastosowaniem świdra przemawia jeszcze jeden argument – wywiercony otwór będzie miał odpowiednią głębokość i szerokość.

Kwiaty i krzew w ogrodzie posadzony za pomocą świdra glebowego od firmy BMK

Wypożyczenie świdra glebowego

Istnieje wiele firm, które oferują wypożyczenie świdra, także z dowozem do klienta. Ceny za urządzenie, które usatysfakcjonuje przysłowiowego Kowalskiego, oscylują wokół 80 złotych za dobę. Cena ta przeważnie spada przy wypożyczeniach dłuższych np. tygodniowych czy miesięcznych. Jeśli potrzebujesz w swoim ogrodzie wykorzystać świder glebowy wynajem wiąże się z uiszczeniem zwrotnej kaucji, która wynosi około 2-3 krotność ceny za dobę. Dla korzystających ze świdrów w prywatnych ogrodach, przeważnie raz do roku, wynajęcie świdra glebowego stanowi doskonałą alternatywę dla jego zakupu. Koszty wynajmu są dosyć niskie, a ponadto wynajmujący nie musi się martwić o koszty serwisu silnika, zakupu tępiących się z czasem wierteł czy o miejsce przechowywania.

Rodzaje świdrów glebowych

Wyróżniamy głównie dwa typy świdrów glebowych: ręczne oraz spalinowe. Świder ręczny jest tańszy od jego spalinowego odpowiednika, jednakże wymaga on użycia siły rąk użytkownika. Niewątpliwą zaletą świdra ręcznego jest zerowy koszt eksploatacji. Natomiast świder spalinowy oferuje wykonanie odwiertu szybciej i o większej średnicy. Ceną tych ułatwień jest jednak zużywane paliwo. W sieci znaleźć można masę ogłoszeń sprzedaży tego typu urządzeń. Ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych za proste, o niedużej średnicy świdry ręczne, a kończą nawet na kilku tysiącach za świdry wykorzystywane profesjonalnie w codziennej pracy. Świdry spalinowe wykorzystywane nie w celach zarobkowych, a w prywatnych ogrodach można nabyć już od ok. 400 zł.

1 komentarz

  1. Sylwia pisze:

    Jeśli chodzi o świder glebowy, ja korzystam z niego jedynie raz do roku, dlatego polecam wypożczyczalnie narzędzi w Rzeszowi. Oferują sprzęt budowlany, ale również ogrodniczy. Dla osób, które nie chcą przepłacać, to chyba najlepsza opcja.

Dodaj komentarz