Warunki, które musi spełnić pojazd kierowcy Uber

Uber - wymagania auta

Decyzja o zostaniu kierowcą Ubera to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na dodatkowym zastrzyku gotówki, który możemy zarobić w wolnych godzinach, realizując zlecenia klientów, którzy chcą być dowiezieni z jednego miejsca do drugiego. Warto jednak mieć świadomość, że oprócz chęci i wolnego czasu, kierowca Uber musi również dysponować stosownym modelem samochodu. Mowa tu zarówno o wrażeniach estetycznych, jak i kondycji technicznej samochodu. Jakie wymagania musi spełnić pojazd kierowcy Ubera?

Podstawowe warunki pojazdu pod kursy Uber

Każdy kierowca, który pragnie rozpocząć przygodę z Uber, powinien na początku zapoznać się z podstawowymi wymaganiami, jakie stawiane są pojazdom. Nie są to bardzo restrykcyjne wymagania, szczególnie jeśli interesuje nas podstawowy zakres usługi w ramach Uber Standard. Jeśli chodzi o inne kategorie przejazdów to szczegółowe wymagania zostały wymienione w artykule Uber – wymagania samochodu. Jakie auto wybrać pod Uber?, gdzie znajdziesz informacje odnośnie warunków, jakie musi spełnić auto w poszczególnych wariantach takich jak Comfort czy Van. Jakie auta mogą zostać dopuszczone do jazdy w ramach Uber? Przede wszystkim powinny to być modele nie starsze niż z rocznika 2002 w przypadku kursowania na terenie Wrocławia, Poznania, Krakowa, Śląska, Łodzi i Trójmiasta oraz nie starsze niż z rocznika 2005 w przypadku Warszawy, Lublina oraz Szczecina. Dodatkowo kierowca powinien siedzieć z lewej strony samochodu, a sam model musi być 4 lub 5 drzwiowy, wyposażony w nadwozie typu sedan. Bardzo istotne jest, by samochód był zarejestrowany na przewóz co najmniej 5 osób, a jego stan techniczny nie budził żadnych wątpliwości. Dodatkowo na samym początku kierowca musi okazać potwierdzenie aktualnego badania technicznego, ubezpieczenia OC, a także adnotacji TAXI w dowodzie rejestracyjnym.

UberX oraz Uber Van – jakie wymagania?

Wymagania związane z możliwością oferowania swoich usług za wyższą kwotę są nieco inne, bardziej restrykcyjne. Zacznijmy od UberX. Właściwie każdy kierowca spełniający warunki podstawowe może oferować swoje usługi w ramach opcji UberX z tym jednak zastrzeżeniem, że w Lublinie i Szczecinie samochód nie może być starszy, niż rocznik 2007. Jak wygląda kwestia Uber Van? W tym przypadku samochód nie może być starszy niż z 2005 roku, powinien posiadać 4 niezależnie otwierane drzwi, a przy równoczesnym nadwoziu typu SUV lub minivan powinien przewieźć minimum 7 osób. 

Uber Black i Uber Komfort – najwyższa jakość przewozów

Uber Black to inaczej nazwane przewozy premium, które realizują jedynie najlepiej oceniani kierowcy, dysponujący wysokiej klasy pojazdami. Samochód pretendujący do miana Black nie może być starszy niż 2012 rok, a dodatkowo powinien być wyposażony w dodatkowe udogodnienia, takie jak skórzane fotele czy przestronne siedzenia. Na podobnej zasadzie działa opcja Uber Comfort. W tym jednak przypadku to, co liczy się najbardziej, to doświadczenie kierowców. W Uber Comfort jeżdżą jedynie Ci kierowcy, którzy ukończyli w Warszawie, Poznaniu, czy Wrocławiu minimum 250 kursów, lub 150 w Krakowie. 

Comments are closed.