Jak działa skup aut?

Skup samochodów powypadkowych - Auto Bart

Chcąc sprzedać samochód, właściciel kieruje się różnymi czynnikami. Może zależeć mu np. na szybkiej sprzedaży auta lub na otrzymaniu jak najlepszej ceny. Możemy wyróżnić 3 sposoby sprzedaży samochodu – sprzedaż bezpośrednią, sprzedaż w komisie samochodowym lub sprzedaż w skupie.

Jak działa skup używanych samochodów?

Skup kupuje auto bezpośrednio od właściciela, a następnie sprzedaje je za większą cenę. Działa on zupełnie inaczej niż komis, który nie kupuje od nas samochodu, a jedynie pośredniczy w jego sprzedaży, pobierając za to wysoką prowizję. Skup kupuje samochód od ręki w taki sam sposób jak zwykły kupiec. Po podpisaniu umowy ze skupem otrzymujemy gotówkę od ręki, a auto jest od tej chwili własnością skupu. W niektórych skupach można także sprzedać motor lub motocykl. Tak działa AUTO-BART Skup Aut Gdynia mieszczący się przy ul. Obrońców Wybrzeża 14 w Gdyni (Tel: 604 976 543), który kupuje zarówno samochody osobowe i dostawcze, jak i motocykle.

Jak skontaktować się ze skupem?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele rzeczy można załatwić online. Podobnie jest ze sprzedażą samochodu. Na stronie internetowej skupu można wypełnić formularz, w którym należy podać różne szczegóły dotyczące pojazdu takie jak rocznik, model czy stan techniczny. Skup zazwyczaj kupuje każdy samochód. Po wypełnieniu wniosku należy udać się do skupu albo poprosić o odebranie pojazdu przez pracowników skupu w celu finalizacji sprzedaży. Taki formularz możemy znaleźć na stronie skupu Auto-Bart (skupaut-gotowka.pl). Możemy też skontaktować się ze skupem w tradycyjny sposób – dzwoniąc lub udając się do punktu.

Jak przebiega wycena pojazdu?

Wycena samochodu przeprowadzana jest podczas spotkania z pracownikami skupu. W takich firmach są zatrudniani eksperci, którzy na podstawie takich czynników jak marka, model oraz stan przeprowadzają profesjonalną i rzetelną wycenę pojazdu. Ważne jest, aby wybrać dobry skup, któremu zależy na usatysfakcjonowaniu obu stron. Wycena jest dokonywana za darmo, więc można zrezygnować gdyby nam ona nie odpowiadała.

Co dalej?

Jeśli zgodzimy się na proponowaną wycenę, następuje podpisanie umowy. W skupie są zatrudniani specjaliści, którzy sporządzają zgodną z prawem umowę kupna-sprzedaży. Umowę należy dokładnie przeczytać, jeżeli są jakieś niejasności, możemy powiedzieć o tym pracownikiem skupu i wnieść odpowiednie poprawki. Po podpisaniu umowy skup staje się właścicielem auta, a my otrzymujemy zapłatę od ręki w wygodny dla nas sposób. Skup Auto-Bart, którego siedzibę można znaleźć tutaj, oferuje 3 formy zapłaty – gotówkę, przelew lub wpłatę w banku.

Jakie auta możemy sprzedać w skupie?

W skupie możemy sprzedać praktycznie każdy samochód – zarówno starszy jak i nowszy model. Skup Auto-Bart przyjmuje nie tylko klasyczne samochody osobowe, ale również dostawcze, terenowe, a nawet motocykle. Możemy udać się tam również z pojazdem uszkodzonym, zużytym albo powypadkowym.

Skup samochodów będzie świetnym rozwiązaniem jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży czy sprzedaży uszkodzonego pojazdu. Jest to świetna alternatywa dla komisów, w których sprzedaż może trwać tygodniami lub nawet miesiącami, w skupie otrzymujemy gotówkę od ręki, dzięki czemu cały proces sprzedaży jest prosty i przyjemny.

Comments are closed.