Pomysły na aranżację z wykorzystaniem szkła lacobel

Znudził Ci się dotychczasowy wystrój kuchni? Chciałbyś cos zmienić, ale nie do końca wiesz co? Może zmiana płytek na ścianie? Jakoś Cię to nie przekonuje, wiedząc, że płytki powoli odchodzą do lamusa. Otóż jest nowy trend, który z pewnością każdego zaskoczy. Jest nim szkło lacobel.

Czym jest szkło lacobel?

To nic innego jak nowoczesny panel służący do montowania na ścianie w kuchni, jak i na blatach kuchennych, a nawet w szafach. Szkło lacobel jest to szkło wyróżniające się gładkością, dzięki zabezpieczeniom folii lub lakieru szkło jest odporne na zadrapania, jak i również chronione jest przed promieniowaniem UV, co powoduje, że nie blakną z upływem czasu. Szkło lacobel, jak i również inne szkła są produkowane ze szkła hartowanego i występują w różnych odmianach. Szkła z niższej półki, są cieńsze i ich wartości użytkowe są odporne, natomiast te, które są wartościowe, są grubsze i odporniejsze na czynniki zewnętrzne.

Aranżacja wnętrz

Producenci oferują różnorodność zastosowań szkła lacobel, natomiast najlepiej sprawdzą się w kuchni, bądź w łazience, ponieważ szkło jest odporne na wilgoć i temperaturę. Niekiedy szkła te mniej odporne zastosować można w różnych miejscach między innymi na szafkach, szafkach lub na ozdobnych ścianach. Szkła lacobel mają bardzo szerokie zastosowanie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Czym jest Lacobel? Zastosowanie szkła Lacobel w pomieszczeniach gdzie poznasz również zalety takiego rozwiązania.

Czyszczenie szkła lacobel

Jak dbać o szkło lacobel?


Zaletą tych szkieł jest to, że bez problemu można je czyścić płynem do mycia okien lub do naczyń, dzięki czemu również chronią resztę powierzchni przed zabrudzeniem tłuszczu.

Gama kolorystyczna


Szkła lacobel można zamówić z palety kolorów, nadruków, jak i w różnej grafice. Kolorystyka dostępna jest w różnych odcieniach od jasnych, przezroczystych po najciemniejsze, można dopasować kolorystycznie do wnętrza kuchni, lub wyróżnić kolorem albo grafiką, tak aby rzucała się w oczy. Panele kolorowe lub z nadrukiem albo grafiką idealnie komponują się z wystrojem nowoczesnym, jak i minimalistycznym.

Szkło z grafiką

Dostępność paneli w różnej grafice jest ogromna, można zamówić między innymi z kawałkami lodu, kamieniami, suszonymi nasionami, lub ze zjawiskami pogodowymi, jak i również z klawiszami od fortepianu, czy ze zwierzętami. Na panelach umieszczone są również miasta z całego świata, piramidy, sfinks.


Jeżeli chodzi o grafikę, można zamówić tą, co jest dostępna lub zlecić wykonanie własnej kompozycji na panelu, na przykład zdjęcie rodzinne. Panele nawiązywać mogą do wystroju kuchni związane z jedzeniem, jak i do zainteresowań domowników.

Comments are closed.