Przestrzeń, światło, styl – Okna definiujące wnętrza w 2024 roku

Jakie okna zamontować w 2024 roku?

W 2024 roku modne będą wielkoformatowe, panoramiczne okna, dzięki którym można podziwiać zachwycające widoki i naturalnie dogrzewać mieszkanie. W parze z wielkimi szybami idzie minimalizm jeśli chodzi o profile, ramy, zawiasy i klamki. Ramy czarne, białe, a także w kolorach jasnego drewna to obowiązkowy element nowoczesnego domu, w którym wszystkimi oknami i roletami można sterować z poziomu aplikacji w telefonie.

Im większe, tym lepsze – okna panoramiczne podbijają rynek

Rosnącą popularnością od kilku lat cieszą się okna wielkoformatowe z dużymi przeszkleniami, które powiększają optycznie pomieszczenie i zacierają granicę między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym. Takie szklane ściany, czyli przeszklenia od podłogi do sufitu, to niewątpliwy hit w ostatnich latach, który w 2024 roku będzie najgorętszym trendem w branży okiennej. To rozwiązanie z powodzeniem może zastąpić ściany murowane i szkieletowe, ograniczając wyziębianie pomieszczenia zimą i jesienią oraz nadmierne nagrzanie w czasie ciepłych miesięcy. Okna panoramiczne umiejscowione w odpowiednim miejscu wpuszczą do pomieszczenia dużą ilość promieni słonecznych, które zimą będą dodatkowo nagrzewać pokój co zmniejszy rachunki.

Co więcej, przyjemny widok za wielkoformatowym oknem poprawia nastrój domowników. Okna zarówno dużych jak i małych rozmiarów możemy znaleźć w sklepie Okna OP Invest znajdującym się w Bochni na ul. Brzeskiej 47A (tel: 723 600 100). Informacje odnośnie dostępnych okien można znaleźć na stronie internetowej sklepu www.oknabochnia.pl lub dzwoniąc na podany numer telefonu.

Inteligentne okna: przyszłość domowej automatyzacji

W 2024 roku, świat designu i technologii okiennych wkroczył na nowy poziom zaawansowania, wprowadzając inteligentne okna, które nie tylko oferują panoramiczne widoki, ale również są w pełni zintegrowane z systemami domowej automatyki. Te nowoczesne rozwiązania umożliwiają użytkownikom kontrolę nad światłem, temperaturą i prywatnością w ich domach za pomocą kilku kliknięć na smartfonie lub tablecie.

Inteligentne okna, wyposażone w przyciemniane szyby, mogą automatycznie dostosowywać swoją przejrzystość w zależności od pory dnia, zapewniając optymalny poziom naturalnego oświetlenia i ochronę przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń. Co więcej, zintegrowane z inteligentnymi systemami domowymi, pozwalają na zdalne sterowanie, oferując użytkownikom nie tylko wygodę, ale i zwiększoną efektywność energetyczną.

Trendy w montażu okien w 2024 roku

Minimalizm coraz popularniejszy w branży okiennej

Wielkoformatowe przeszklenia idą w parze z minimalistycznym obramowaniem co daje wrażenie jeszcze większej, niczym nie zakłóconej przestrzeni. Stosowanie smukłych ram i profili okiennych, które sprytnie ukrywają okucia, oraz pozbawiona podziałów tafla szkła to najmodniejsze trendy, szczególnie w 2024 roku. Eleganckie, nierzucające się w oczy klamki, pasujące kolorystycznie do profilu, ukryte progi w drzwiach tarasowych czy niewidoczne zawiasy potęgują wrażenie niczym nie zaburzonej harmonii. Jednocześnie, minimalistyczny design zapewnia maksymalną ochronę przez zimnem i hałasem. 

Modne kolory okien na 2024 rok

Od lat ciesząca się dużą popularnością czerń, wraca w 2024 roku jako jeden z najchętniej wybieranych kolorów okien. Ciemna rama dodaje elegancji i luksusowego charakteru w budynku, wpisuje się także w trend minimalizmu. Jak bumerang do łask wraca klasyczna biel. Uniwersalna, sprawdzi się zwłaszcza w przypadku wielkoformatowych okien z cienkimi ramami. W 2024 modne będzie także jasne drewno, antracyt oraz ciemny brąz. 

Comments are closed.