Sprzęt medyczny – zakup nowego czy jego czasowe wypożyczenie?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego PATRONUS

Osoby, które wymagają rehabilitacji zazwyczaj same muszą zadbać o zorganizowanie sprzętu medycznego. I tu pojawia się dylematy czy lepiej ten sprzęt wypożyczyć czy kupić? W przypadku gdy samo leczenie jest kosztowne, wypożyczenie sprzętu wydaje się lepszym rozwiązaniem. Są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Głównym czynnikiem, który powinien zaważyć na decyzji jest przede wszystkim stan chorego. Jeśli pacjent wymaga sprzętu medycznego pod indywidualne spersonalizowane potrzeby sprzęt musi być nieużywany. Wpływ na podjęcie decyzji może mieć też czas w, którym będzie niezbędna rehabilitacja, a także stopień niepełnosprawności chorego jak również cena samego sprzętu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego PATRONUS

Niski koszt produktu

Jeśli sprzęt medyczny, którego potrzebujemy do rehabilitacji jest dość tani, to zdecydowanie warto kupić nowy produkt. Kule rehabilitacyjne to koszt około 80 zł za sztukę, używane kosztują jeszcze mniej. Podobnie jest w przypadku łóżek rehabilitacyjnych – też są stosunkowo tanie. Przy wypożyczeniu dodatkowym kosztem na start jest kaucja. Nawet jeśli rehabilitacja jest krótkotrwała, to zdecydowanie zakup okaże się korzystniejszą opcją. Produkty, które nie są już potrzebne zawsze można sprzedać czy oddać na cele charytatywne. W sklepach medycznych jest też możliwość odsprzedania takiego sprzętu.

Wypożyczanie sprzętu do rehabilitacji

Jeśli jednak pacjent po przeliczeniu uzna, że wynajem sprzętu medycznego jest korzystniejszy to też nie będzie miał problemu ze znalezieniem punktu, który wynajmie sprzęt. Wiele placówek medycznych wypożycza sprzęty medyczne. Sklepy medyczne i centra rehabilitacji również posiadają taką możliwość. Istnieją również miejsca, które specjalizują się wyłącznie w wypożyczaniu sprzętu medycznego. W komisach można również dokonać naprawy sprzętów medycznych.

Wypożyczanie sprzętu medycznego jest najkorzystniejsze w chwili gdy wiemy, że rekonwalescencja będzie krótkotrwała. Idealnie sprawdzi się również w przypadku dzieci, które szybko zmieniają swoją masę ciała i rosną. Jeśli chcemy przetestować czy jakiś sprzęt sprawdzi się w naszym przypadku, to wypożyczenie go również będzie świetną możliwością przetestowania produktu. Pozwala nie tylko na zapoznanie się ze sprzętem, ale również pozwala na sprawdzenie czy ten sprzęt będzie idealnie dobrany do potrzeb.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego PATRONUS

Indywidualizacja sprzętu medycznego

Jeśli chory wymaga specyficznego sprzętu dobranego indywidualnie do jego konkretnych potrzeb powinien wybrać kupno nowego sprzętu. Tylko nowe urządzenia są w stanie zapewnić personalizacje. Niektórzy pacjenci by obniżyć koszta decydują się też na zakup nieużywanych urządzeń z drugiej ręki. Pomimo dezynfekcji sprzętu medycznego, niektóre osoby nie wyobrażają sobie np. używania materaca po innej osobie.

Jeśli rehabilitacja jest długotrwała i będzie trwała latami bardziej rozsądne będzie zakup sprzętu. Jednym z takich sklepów na śląsku, który gwarantuje zarówno wypożyczenie jak i sprzedaż nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego jest Sklep medyczny Patronus – https://patronus-med.pl/sklep-medyczny/, który swoją siedzibę ma na ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach. Warto przeliczyć czy wypożyczenie sprzętu będzie opłacalne, bo może okazać się, że przekroczy wartość nowego produktu. Dodatkowym atutem zakupu sprzętu jest to, że po zakończonej rekonwalescencji można produkt odsprzedać. Dzięki czemu można odzyskać trochę pieniędzy, które się wcześniej zainwestowało w niezbędny sprzęt. W przypadku wynajmu będzie to oczywiście niemożliwe i można liczyć tylko na zwrot kaucji.

Comments are closed.