Wspomnienia. Czy warto do nich wracać?

Dom, rodzina, ciepło rodzinne. Słowa te kojarzą się nam przede wszystkim z czymś przyjemnym. Miło jest tak posiedzieć sobie przy dobrej kawie lub herbacie, powspominać stare, dobre czasy, najlepiej w gronie zaufanych osób. Z pewnością nie brakuje nam wspomnień, do których często wracamy, a tym bardziej, jeżeli przywołują one jakieś bardzo istotne momenty naszego życia, albo też coś, za czym tęsknimy. Nasuwa nam się pewnego rodzaju refleksja. Czasem też gdy dogłębnie staramy się wyprzeć jakieś chwile ze swojej świadomości, siedząc sobie w cieple domowego ogniska myśli te i tak do nas powracają. Przytoczmy może przykład, który odzwierciedli to wszystko co omawiamy. Pewien młodzieniec mieszkający na południowym zachodzie Polski był bardzo rozrywkowym człowiekiem. Typowa dusza towarzystwa, zawsze pomagający osobom, które tego potrzebowały, podchodzący do wszystkiego na luzie. W pewnym momencie zachorował. Poznał dziewczynę.

Co było dalej?

Nastąpiło to w dziwnych okolicznościach, ponieważ znajoma jego matki wysłała swoją córkę, aby donieść dla matki chłopaka jakieś ważne dokumenty. Matka tego młodego człowieka była dobrze znaną panią mecenas w tym miasteczku. Prowadziła wiele istotnych spraw, również istotnych dla mieszkańców miejscowości, tak więc osoba ta była bardzo szanowana. Wracając do młodych. Kiedy człowiek ten wyszedł ze swojego pokoju, usłyszał melodyjny głos od razu poczuł coś dziwnego. Sam się potem zastanawiał, jak to może być możliwe. Nigdy bowiem nie zdarzyła się w jego życiu tego typu historia, ale cóż. Stało się. Wpadł jak śliwka w kompot. Odbyli ze sobą wiele rozmów, chodzili na spacery i nie mogło się to inaczej skończyć. Zakochali się w sobie. Jednak kiedy on się dowiedział, że ma już swojego mężczyznę, a okazało się na dodatek, iż jest to jego dobry kolega, pojawiły się wówczas wątpliwości. Myśli błądziły wokół jednego tematu.

Narastające uczucie

Często powtarzał sobie w duchu: „Co będzie, jak on się o wszystkim dowie? Dlaczego przede wszystkim tak się dzieje, czy musi to wszystko tak się układać?” Tak rozmyślając do niczego nie doszedł. Uczucie było z dnia na dzień silniejsze. Najgorsze rozterki przeżywał on wówczas, kiedy to jego kolega zaproponował, aby udał się zamiast niego na imprezę z tą dziewczyną. Nie mógł akurat sam osobiście się tam udać, ponieważ wypadł mu dyżur w pracy. Młodzieniec po wielu namysłach spełnił prośbę swojego kolegi i pojechał na wspomniane wydarzenie. Nie było to miłe dla niego. Czuł coś do tej kobiety. Nie mógł jednak nic zrobić. Był człowiekiem bardzo honorowym. Nie chciał uchybić godności swojej, jak również kolegi. Bardzo istotną sprawą, o czym już było wspomniane było to, że ona też coś czuła do niego.

Tęsknota

Wiedziała doskonale, że chociażby się starała nie może nic zrobić. Aby nie dopuścić do niezręcznej sytuacji, zwróciła uwagę na innego gościa obecnego na tej imprezie. Nasz bohater ogromnie się tym zmartwił. Z jednej strony wiedział, że jego kolega i ta pani są parą, z drugiej z kolei sam coś do niej czuł, a co za tym idzie targały nim sprzeczne uczucia. Nie chcąc, aby w jakikolwiek sposób sprawa ta zakończyła się z krzywdą dla kogokolwiek, odciął się od tego wszystkiego. Ułożył sobie życie, wybudował wspaniały dom. Niestety uczucie nie dało o sobie zapomnieć. Niejednokrotnie sam złapał się na tym, że jednak tęskni za czymś. W domu miał wspomniane już ciepło.

Nic nie dzieje się bez powodu

Mógł przecież siedzieć sobie w przestronnym salonie, gdzie zainstalowane były dwa nowoczesne kominki dające przecudną atmosferę.
Wystrój był bardzo ciekawy. Obudowy kominkowe były bardzo fikuśnie wykonane – prosto od firmy Kominki Wrocław Lexus , a dookoła kominków były wyłożone płytki kamienne. Wszystko było w kształcie serca. Nie przez przypadek tak się stało. Kominki nowoczesne, ciepło które dawały, a nawet liczna grupa znajomych nie pozwoliło mu zapomnieć o pięknej dziewczynie, którą bardzo kochał. W tym momencie, analizując tę historię należy zadać sobie pytanie. Czy warto aż tak uciekać? Może jednak trzeba poddać się przeznaczeniu.

Comments are closed.