Czy można zmniejszyć obrączkę o pół rozmiaru?

Jak wybrać rozmiar obrączki ślubnej?

Obrączki ślubne nosimy przez całe życie. Z biegiem czasu zmienia się jednak często rozmiar palca, co z kolei skutkuje koniecznością zmiany rozmiaru tego rodzaju biżuterii. Zbyt ciasna obrączka może bowiem powodować dyskomfort. Z kolei zbyt duży rozmiar rodzi ryzyko zgubienia jednego z najważniejszych symboli miłości i oddania drugiej osobie. Nic dziwnego, że wiele osób poszukuje informacji, związanych z możliwością zmniejszenia lub zwiększenia obrączek ślubnych. Czy można jednak zmniejszyć obrączkę zaledwie o pół rozmiaru? Na jaki rodzaj biżuterii ślubnej warto postawić, by móc dokonać stosownej korekty? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Których obrączek nie można zmniejszyć?

W zdecydowanej większości przypadków korekta rozmiaru obrączki ślubnej będzie możliwa. Istnieją jednak modele, w przypadku których przeprowadzenie tego procesu staje się niemożliwe. Mowa tutaj przede wszystkim o obrączkach, wykonanych z dwóch rodzajów złota, połączonych ze sobą w finezyjne wzory.

Sytuację może również utrudniać duża liczba kamieni ozdobnych, która sprawi, że zmniejszona obrączka utraci swoją symetrię. Decydując się na takie modele warto wiedzieć więc, w jaki sposób wybrać rozmiar biżuterii. Pomocny w tym względzie okaże się z pewnością artykuł Jak wybrać rozmiar obrączki ślubnej? Szerokość, waga i grubość obrączek, w którym przeczytasz o podstawowych zasadach, dzięki którym idealnie dobierzesz rozmiar obrączek ślubnych – symbolu miłości i trwałości związku, który towarzyszy nam przez całe życie.

Jak zmniejsza się obrączki ślubne?

Na ogół zmniejszenie obrączki sprowadza się do jej ściśnięcia, co eliminuje konieczność przecinania. To z kolei warunkuje bezpieczeństwo całego procesu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z biegiem czasu straciły nieco kilogramów lub zbyt pochopnie wybrały rozmiar biżuterii w salonie jubilerskim. Na ogół zmiany takie obejmują +/- jeden rozmiar, choć warto zapytać o niestandardowe rozwiązania w wybranym salonie.

Jak się okazuje, nie tylko wybór rozmiaru obrączek  powinien być dokładnie przemyślany. Na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/dobor-kolczykow-a-ksztalt-twarzy-porady-od-jubilera przeczytać możesz np. w jaki sposób dopasować kształt kolczyków do twarzy, co w znacznym stopniu warunkuje ostateczny efekt wizualny. Jak widać, zakup biżuterii nie może być dziełem przypadku, niezależnie od tego czy sięgamy po obrączki ślubne, pierścionki czy kolczyki, zakładane do codziennych stylizacji i na wyjątkowe okazje.

Czy obrączki ślubne można zmniejszyć?

Wybór odpowiedniej obrączki ślubnej nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy parze młodej towarzyszą silne emocje lub pośpiech, związany ze zbliżającym się terminem uroczystości. Na szczęście w wielu przypadkach istnieje możliwość korekty rozmiaru, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z klasycznymi, złotymi obrączkami. Jak się bowiem okazuje, złoto jest materiałem wyjątkowo plastycznym, dzięki czemu dokonanie korekty staje się znacznie łatwiejsze.

1 komentarz

  1. Roman pisze:

    Trafiłem na ten artykuł całkiem przypadkiem już jakiś czas temu, ale jak się później przekonałem – miałem farta, że do tego doszło! Nabyta z niego wiedza naprawdę mi pomogła, kiedy okazało się, że wybrana dla mojej przyszłej żony obrączka okazała się zbyt duża. Zdziwiłem się, jak łatwo można zmniejszyć rozmiar, nawet przy delikatnych zdobieniach. Dzięki fachowej pracy jubilera i jego korektach, teraz jej obrączka ślubna pasuje idealnie, zachowując swój oryginalny wygląd. Artykuł był bardzo pomocny, jak zwykle strzał w 10, dzięki!

Dodaj komentarz